O nas Zajęcia

 

LISTOPAD
 
Nasi żłobkowicze początkiem miesiąca przenieśli się w bajkowy świat pełen księżniczek, czarodziejek i krasnoludków. Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez panie opiekunki pt. 'Wilk i trzy świnki". Tego typu zajęcia są dla dzieci wspaniałą zabawą, ale także rozwijają wyobraźnię, budują umiejętność skupienia uwagi oraz małymi krokami wprowadzają w świat sztuki. Obchodziliśmy również Dzień postaci z bajek. Żłobkowicze wykonali piękne prace plastyczne, oraz obejrzeli prezentację multimedialną o ulubionych bohaterach z bajek. Uwieńczeniem bajkowego tematu była zabawa taneczna, na której dzieci miały okazję zatańczyć do utworów z dobrze nam znanych bajek i bajeczek. W listopadzie nie mogło również zabraknąć tematów związanych z bardzo ważnym świętem jakim jest Dzień Niepodległości. Już od najmłodszych lat należy o zadbać o rozwój patriotyzmu u najmłodszego pokolenia. Wraz z dziećmi zaśpiewaliśmy hymn Polski, uczyliśmy się wierszyka pt. "Polak mały", a także wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Uwieńczeniem miesiąca było niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia!  Żłobkowiczom pluszowi przyjaciele towarzyszyli już od samego rana. Dzieci mogły się z nimi swobodnie bawić, towarzyszyły im także podczas zajęć. Misie można było porównywać pod względem wielkości czy koloru. Nie zabrało także odśpiewania misiowych piosenek oraz pracy plastycznej w przygotowanie której zaangażowali się wszyscy żłobkowicze! 

PAŹDZIERNIK

W październiku dzieci rozpoczęły cykl zajęć mający na celu zaszczepienie w nich zdrowych nawyków żywieniowych pt. „Warzywa i owoce”. Nasza placówka stawia na zdrową i pełnowartościową ,domową kuchnię. Dzieci każdego dnia miały możliwość poznania nowych smaków podczas degustacji warzyw, owoców. Nasi podopieczni z wielkim entuzjazmem pili soki ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw . Każdego dnia dziecko idąc do domu dostawało zdrowy prezent np. owoc, sok ,wodę niegazowaną . 12 października w naszym żłobku zrobiło się żółto, a to dlatego, że wszystkie dzieci świętowały „DZIEŃ UŚMIECHU”. Panie opiekunki przygotowały dla dzieci wiele zabaw , do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Dzieci wykonały prace plastyczne pt. „ Uśmiechnięty żłobkowicz” . Oczywiście nie zabrakło też testu smaku czyli degustacji cytryny. Pomimo kwaśnego smaku kilku żłobkowiczów zjadło ją ze smakiem. Każde dziecko na uhonorowanie tego wspaniałego dnia, dostało order z wesołą minką .   26 października obchodziliśmy Święto Marchewki. W tym szczególnym dniu w żłobku nie zabrakło koloru pomarańczowego i pięknego zapachu świeżej marchewki . Żłobkowicze na zajęciach poznali atuty tego warzywa oraz wykonali prace plastyczną pt. „Marchewka” nie zabrakło także degustacji ciasta i soku marchewkowo-jabłkowego.


WRZESIEŃ
 
We wrześniu zajęcia ukierunkowane są przede wszystkim na zabawy integracyjne. Dzieci nauczyły się nowych piosenek na powitanie, aby łatwiej było im się zapoznać z nowymi koleżankami i kolegami. Bardzo ważną rolę odegrała również praca grupowa „Drzewo przyjaźni”. Dzieci świetnie się bawiły mogąc wraz w swoimi rówieśnikami i opiekunkami stworzyć wspólną, niezwykle piękną i kolorową pracę.
Kolejne tygodnie zajęć prowadzone były głównie w tematyce jesiennej. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat darów jesieni, które były wykorzystywane jako pomoce do prowadzenia zajęć. Jesienne liście były świetnym materiałem do ćwiczeń logopedycznych, w których zarówno te młodsze jak i starsze dzieci brały chętnie udział. Żłobkowicze na wrześniowych zajęciach poznały również sposoby, w jaki leśne zwierzęta przygotowują się na nadchodzącą zmianę pór roku, oraz dowiedziały się jakie warzywa i owoce możemy znaleźć w sadzie i ogrodzie podczas jesiennego spaceru.