Wydarzenia

2022-07-07

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (CZERWIEC 2022r.)


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA „MISIOWY ZAKĄTEK” WE FRYDRYCHOWICACH
CZERWIEC 2022
 
„Kuszą zapachem kwiatki pachnące.
Słychać bzyczenie pszczółek na łące.” (…)
 
Miesiąc czerwiec rozpoczął się wyjątkowo dla naszych Żłobkowiczów i obfitował 
w szczególne święta. Dzień Dziecka, to czas pełen uśmiechu, zabawy i radości. Tego dnia były zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, wesołe tańce, puszczanie baniek mydlanych i wiele innych niezwykle barwnych atrakcji. Z tej okazji wszystkim dzieciom zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. 23 czerwiec, czyli Dzień Ojca- na tą okoliczność grupa starsza i średnia przygotowała wyjątkową piosenkę oraz wykonała pracę plastyczną pt. „Portret Taty”.
Niniejszy okres upłynął pod znakiem zabaw ruchowych, które usprawniają koordynację oraz sprężystość mięsni. Ponadto, zabawy umuzykalniające w grupie rozwijają kreatywność i wyobraźnię dzieci, oddziałują zbawiennie na ich sferę psychofizyczną. Zajęcia były urozmaicone poprzez śpiewanie, piosenkę, opowiadanie bajek, gry i prezentacje multimedialną
Czerwiec rozpieścił nas promieniami słońca. Piękna pogoda pozwoliła nam na korzystanie ze świetnie wyposażonego placu zabaw z altaną.  Zabawy na świeżym powietrzu uczą dzieci nabywania umiejętności bezpiecznego korzystania z urządzeń, rozwijają sprawność motoryczną poprzez gimnastykę całego ciała oraz sprawność z zakresu zwinności 
i równowagi. 
W naszej placówce po raz kolejny została zorganizowana zbiórka potrzebnych produktów na rzecz Ukrainy. Udało nam się zebrać 46 kartonów produktów, które zostały dostarczone na konkretny adres. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Zapraszamy zainteresowanych do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia zdjęć i filmów na funpage’u na portalu społecznościowym Facebook.
 
  Ewa Kukieła

powrót do listy