Wydarzenia

2022-12-12

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (LISTOPAD 2022r.)


zlobek
Miesiąc listopad wyjątkowo w tym roku zaprezentował nam piękną, złotą jesień. Słoneczne dni przez pierwsze tygodnie miesiąca pozwalały nam cieszyć się codziennymi spacerami. Dzieci poznawały uroki jesiennego krajobrazu na świeżym powietrzu. Codzienne spacery, zabawy na placu zabaw umilały nam czas. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z darami jesieni. Wykonywały jesienne prace plastyczne. Nie zabrakło zajęć sensorycznych z kasztanami czy kolorowymi liśćmi.
Jak co roku, w naszej placówce, obchodziliśmy Święto Niepodległości. Była to lekcja patriotyzmu dla najmłodszych członków naszego społeczeństwa. Podczas zajęć dzieci poznały nasze symbole i barwy narodowe oraz wykonały pracę plastyczną pt. "Flaga Polski". Dzieciom zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Na korytarzu można było podziwiać piękne prace, wykonane przez żłobkowiczów wraz z rodzicami, w ramach Wernisażu plastycznego „Kto Ty jesteś? Polak mały!”. Dziękujemy rodzicom za wsparcie w tej formie naszego działania. Kształtowanie postaw patriotycznych już w tak młodym wieku uwrażliwia dzieci, kształtuje tożsamość narodową.
25 listopada w naszej placówce obchodziliśmy uroczyście Dzień Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu przygotowaliśmy dla żłobkowiczów wiele atrakcji. Nie zabrakło uśmiechu i świetnej zabawy. Były zajęcia ruchowe, zgadywanki, improwizacje taneczne. Dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające misie. Każde dziecko otrzymało w prezencie misiowe kolorowanki przygotowane w placówce.
Miesiąc listopad to także czas przygotowań do okresu zimowego i Świąt Bożego Narodzenia. Dekoracja jesienna w naszej placówce ustąpiła miejsca dekoracji zimowej. Dzieci w ostatnim dniu listopada ubrały żywą choinkę, już z niecierpliwością czekając na odwiedziny Świętego Mikołaja.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia wydarzeń na naszym profilu na portalu społecznościowym Facebook.

Sylwia Grochol

powrót do listy