Wydarzenia

2022-05-05

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA(kwiecień 2022)


zlobek




  Kartka z życia Żłobka „Misiowy Zakątek” we Frydrychowicach

"Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata".To przysłowie znakomicie  pasuje do tegorocznej kwietniowej aury, gdy słoneczne i ciepłe dni przeplatały się z opadami deszczu i śniegu. Przyroda powoli zaczęła budzić się do życia, a my wraz z nią nabraliśmy dużo siły radości i uśmiechu.

 Urozmaicone zajęcia  są gwarantem dobrej zabawy oraz wszechstronnego rozwoju dzieci. Realizując każde z zajęć dydaktycznych mamy na uwadze możliwości i potrzeby psychofizyczne naszych podopiecznych. Rozwijanie wyobraźni oraz kreatywności dziecka to podstawa, dlatego na co dzień posługujemy się  szerokim wachlarzem  środków i pomocy dydaktycznych, wspierające rozwój motoryczny oraz zmysłowy maluszków. Wykorzystując naturalną chęć dzieci do ruchu i tańca, stosujemy aktywności, podczas których mogą kształcić umiejętność poczucia rytmu i swobody ruchu.

Początek kwietnia był okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  Dzieci miały okazję poznać zwyczaje związane ze świętami, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. Podczas zajęć starszaki  rozpoznawali pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku, uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą, jak również tworzyły wiele prac plastycznych. Dzieci samodzielnie zasiały rzeżuchę i obserwowały jej wzrost. Każdy żłobkowicz został obdarowany wielkanocnym prezentem tj. ręcznie robionym, kolorowym barankiem. To był bardzo intensywny, ale i piękny tydzień umilający nam oczekiwanie na nadejście Wielkanocy.

W naszej placówce zorganizowany został wernisaż z okazji Świąt Wielkanocnych pt. "Wielkanocna pisanka”. Serdecznie dziękujemy  za udział w wernisażu.  Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe. Wymagały czasu, zaangażowania oraz pomysłowości ze strony dzieci i rodziców. Prace uświetniły świąteczny czas w naszej placówce. Uczestnicy otrzymali z tej okazji dyplomy oraz małe upominki.

 Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl.oraz śledzenia zdjęć i filmów na funpage’u na portalu społecznościowym  Facebook.

Marta Pękala

powrót do listy