O nas Zajęcia

 

   

GRUDZIEŃ 2018

W naszym żłobku panuje świąteczna atmosfera. 3 grudnia naszą placówkę odwiedził gość specjalny, czyli Święty Mikołaj. Każdy otrzymał wyjątkowe prezenty. Z kolei, 12 grudnia świętowaliśmy Spotkanie Wigilijne. Nasza placówka realizuje cykl zajęć ,,Poznajemy różne zawody", dlatego do naszego żłobka zawitał Pan Policjant. Bloki tematyczne w grudniu: Tydzień I ,,Spotkanie ze Świętym Mikołajem", Tydzień II ,,Pada śnieg", Tydzień III ,,Zima wokół nas", Tydzień IV ,,Święta tuż, tuż", Tydzień V ,,Zimo, baw się z nami".

Głównym celem zajęć jest:

- kształtowanie umiejętności społecznych,

- rozwój psycho-ruchowy dziecka,

- integracja grupy rówieśniczej,

- kształtowanie wrażliwości słuchowej i poczucia rytmu.


Spotkanie ze Świętym Mikołajem 2018.


Zajęcia dydaktyczne ,,Poznajemy różne zawody". Spotkanie z Panem Policjantem.Kalendarz Adwentowy 2018 ,,Wspólna, świąteczna zabawa".Praca plastyczna ,,Mikołaj".Praca plastyczna ,,Śnieżynka".


   


Praca plastyczna ,,Bombka".


 LISTOPAD 2018

Listopad to wyjątkowy miesiąc, gdyż obchodzimy w tym roku 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tematyka zajęć zatem odwołuje się do wartości patriotycznych i nie tylko. Ponadto, w naszym żłobku został zorganizowany wernisaż prac plastycznych pt. ,,Kto Ty jesteś? Polak mały!". Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali wyjątkowe prace. Bloki tematyczne w listopadzie: Tydzień I i II ,,Pada deszcz", tydzień III ,,Dbamy o nasze zdrowie", tydzień IV ,,Domowi ulubieńcy", tydzień V ,,W moim domu". 


Wernisaż z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości ,,Kto Ty jesteś? Polak mały!".W oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Piszemy list do Świętego Mikołaja.Praca plastyczna ,,Tort urodzinowy".Praca plastyczna ,,Pani Jesień".Praca plastyczna ,,Jamnik".Praca plastyczna ,,Papuga".Zajęcia rytmiczne. ,,Tworzymy pociąg"- kształtowanie reakcji na sygnał.Praca plastyczna ,,Deszczowa chmurka".Praca plastyczna ,,Przybory do mycia zębów". Ozdabianie elementów bibułą.


 PAŹDZIERNIK 2018

Piękna jesień trwa...słońce nadal grzeje nas swoimi promykami...Za nami wiele nowych doświadczeń, wspólnych gier i zabaw, jesiennych prac plastycznych oraz spotkań z wyjątkowymi gośćmi. W pierwszym tygodniu października odkrywaliśmy wspólnie zalety jedzenia warzyw. Toteż cały blok tygodniowy skupiony był na owej tematyce. Nie można zapomnieć o Pani Justynie, która przyjęła nasze zaproszenie i podzieliła się z dziećmi informacjami dotyczącymi pracy listonosza. Trzeci tydzień października- Polska nasza ojczyzna- odnosił się do wartości patriotycznych. W czwartym tygodniu dzieci poznwały dary jesieni, wykonywały rozmaite prace plastyczne. Cieszymy się, że nadal możemy czerpać energię ze wspólnych zabaw na świeżym powietrzu...:)


Tydzień z warzywami:

- Praca plastyczna ,,Pomidor" oraz ,,Kapusta" wykonana przez grupę starszą, jak i młodszą.


- Zajęcia dydaktyczne ,,Poznajemy nazwy warzyw".


- Wykonanie ,,warzywnego stworka".


- Praca plastyczna ,,Warzywa" wykonana przy użyciu wałeczka malarskiego.


- Prezentacja multimedialna ,,Poznajemy warzywa".


- Teatrzyk kukiełkowy ,,Na straganie".


Dzień Poczty Polskiej 9 października- Spotkanie z Panią Justyną- pracownikiem poczty.


Tydzień o Polsce- kształtowanie postaw patriotycznych. Praca plastyczna ,,Flaga Polski".


Poznajemy dary jesieni- Praca plastyczna ,,Kasztany" oraz ,,Muchomorek".WRZESIEŃ 2018 

Miesiąc wrzesień to czas na nowe znajomości, poznawanie nowych przyjaciół, czas na wspólną zabawę
i integrację. Dlatego podstawowym celem zajęć dydaktycznych jest rozwój społeczny i zmysłowy dziecka. Wrześniowy plan pracy obejmował kolejno następujące bloki tematyczne:

TYDZIEŃ I- POZNAJMY SIĘ, TYDZIEŃ II- MOI RÓWIEŚNICY, TYDZIEŃ III- SMOK I SMOG, TYDZIEŃ IV- NADESZŁA JESIEŃ, TYDZIEŃ V- CO ROBIĄ ZWIERZĘTA JESIENIĄ?

Ponadto, przeprowadzony został trzydniowy cykl zajęć związanych z problematyką powstawania smogu.
W tych dniach dzieci miały okazję uczestniczyć w prezentacji multimedialnej, w zabawach muzyczno-ruchowych, pracach plastycznych oraz w doświadczeniu poznawczym.


Wspólne zabaway na świeżym powietrzu.
Praca plastyczna ,,Znaczki rozpoznawaczki".Praca plastyczna ,,Worek na buty".Angielski ,,Poznajemy kolory".Praca plastyczna ,,Jesienny liść".

Praca plastyczna ,,Jeż".,,Zielone podwieczorki".
Cykl zajęć dotyczących emisji smogu- ,,My się smogu nie boimy i sobie z nim poradzimy"


- Prezentacja multimedialna ,,Podróż po krainie smogu ze smokiem Stefanem".- Praca plastyczna ,,Kochasz dzieci, nie pal śmieci".


 

- Doświadczenie poznawcze ,,Jak powstaje smog?"


SIERPIEŃ 2018 

Sierpień to czas wakacyjnych spotkań na placu zabaw. Słoneczne dni sprzyjają wspólnej zabawie
i zajęciom na świeżym powietrzu. Podstawowym celem naszych zajęć dydaktycznych jest rozwój ruchowy oraz manualny dzieci z dostosowaniem do ich indywidulanych potrzeb i możliwości. 24 sierpnia był dniem szczególnym dla nas, gdyż miało miejsce Pożegnanie tegorocznych Absolwentów. 


Praca plastyczna ,,Sygnalizacja świetlna" wykonana przez grupę Maluszków.


 

Praca plastyczna ,,Miś" wykonana przez grupę Maluszków.Zabawy zorganizowane na placu przy żłobku.Wspólne zabawy integracyjne na placu zabaw.Zabawy ruchowe, konstrukcyjne Maluszków w kącikach zainteresowań.Pożeganie Absolwentów 2018 r.

LIPIEC 2018


Wakacyjne pory roku inspirują nas podczas tworzenia miesięcznego planu pracy. W miesiącu lipcu zajęcia dydaktyczne skupione były przede wszystkim na rozwoju ruchowym i zmysłowym dziecka. Zabawy i gry ruchowe dotyczyły kolejno pamięci, słuchu, wzroku i nie tylko. Uwieńczeniem bloku tematycznego były prace plastyczne o letniej tematyce. Podczas zajęć twórczych zastosowano wiele technik plastycznych dzięki czemu dzieci były w pełni skupione i zaangażowane w realizację swojej pracy. Bloki tematyczne w miesiącu lipcu: ,,Moje zmysły", ,,Ruch to zabawa", ,,Kształtowanie równowagi", ,,Ruch ciała'' oraz ,,Kolory lata".


Praca plastyczna ,,Dmuchawiec" wykonana techniką malowania palcami- GRUPA STARSZA.Praca plastyczna ,,Letnie drzewo" wykonana przy pomocy piłeczki sensorycznej.


 

Twórcze zajęcia plastyczne w plenerze. Pobudzanie wyobraźni dzieci oraz umiejętności manualnych. Kształowanie umiejętności współpracy w zespole. 

 

 

CZERWIEC 2018 TYDZIEŃ V ,,WAKACJE TUŻ, TUŻ"

Cele ogólne:

- Kształtowanie koncentracji uwagi.

- Rozwój pamięci oraz spostrzegawczości.

- Kształtowanie poczucia rytmu.


Praca plastyczna ,,Statek".Praca plastyczna ,,Morze".


 CZERWIEC 2018 TYDZIEŃ IV ,,ZBLIŻA SIĘ LATO"

Cele ogólne:

- Rozwój ruchowy dzieci.

- Rozwój motoryki małej.

- Wzbogacanie wiedzy dotyczącej świata zwierząt.


Praca plastyczna ,,Pszczoła" w wykonaniu grupy starszej.Praca plastyczna ,,Pajacyk".
CZERWIEC 2018 TYDZIEŃ III ,,W NASZYM PODWÓRKU"

Cele ogólne:

- Kształtowanie poczucia rytmu oraz wrażliwości słuchowej.

- Rozwój manulany dzieci.

- Rozwój ruchowy oraz kształtowanie sprawności fizycznej.


Praca plastyczna ,,Żabka" w wykonaniu grupy starszej.Praca plastyczna ,,Żabka" w wykonaniu grupy młodszej.Praca plastyczna ,,Piesek" wykonana z papierowych kółeczek.

CZERWIEC 2018 TYDZIEŃ I,II ,,WESOŁO SIĘ BAWIMY/ LUBIMY TO SAMO,
ALE KAŻDY Z NAS JEST INNY"

Cele ogólne:

- Kształtowanie umiejętności manualnych dzieci.

- Rozwijanie poczucia rytmu.

- Integracja grupy rówieśniczej.


Praca plastyczna ,,Słoneczko" w wykonaniu grupy Maluszków.Praca plastyczna ,,Słoneczko" w wykonaniu grupy Starszej.Praca plastyczna ,,Latawiec" w wykonaniu grupy Starszaków.Wspólne wyjście na podwórko. Zabawy integracyjne.


 


MAJ 2018


Miesiąc maj był dla Nas szczególnym okresem. Nasza placówka otrzymała tytuł ,,Bezpiecznego i przyjaznego żłobka" za udział w ogólnopolskim konkursie ,,Bezpieczny i Przyjazny Żłobek V Edycja" organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Ponadto, 15 maja obchodziliśmy święto Dnia Rodziny oraz 6 urodziny żłobka. Z tej okazji nasze dzieci zdmuchiwały ,,misiowy tort" przygotowany przez Panie Kucharki. Tematyka zajęć dydaktycznych była zróżnicowana, a dotyczyła kolejno: życia zwierząt na łące i w gospodarstwie wiejskim, członków rodziny oraz zawodów. W piękne i słoneczne dni nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw na podwórku. W naszej pracy stawiamy na wszechstronny rozwój dzieci, dlatego cele pracy dydaktycznej odwoływały się do sfery ruchowej, motorycznej, wyobrażeniowej, a przede wszystkim społecznej. 

 


 

Praca plastyczna ,,Odznaka Super Mamy i Super Taty". Dzień Rodziny 2018 oraz 6 urodziny Żłobka ,,Misiowy Zakątek" we Frydrychowicach. 


KWIECIEŃ 2018 TYDZIEŃ V ,,WESOŁE WYGIBASY"

Cele ogólne:

Rozwój motoryki dużej.

- Integracja grupy rówieśniczej.


Zabawy ruchowe oraz oddechowe z wykorzystaniem pomponów.Zabawa ruchowa ,,Podrzucamy piłeczkę" z użyciem chusty animacyjnej.KWIECIEŃ 2018 TYDZIEŃ IV ,,GIMNASTYKA WAŻNA SPRAWA"

 

Cele ogólne:

- Kształtowanie sprawności oraz motoryki dużej.

- Kształtowanie zmysłu równowagi.

- Rozwój manualny.


Praca plastyczna ,,Motyl" w wykonaniu grupy młodszej.Praca plastyczna ,,Motyl" w wykonaniu grupy starszej.


 


KWIECIEŃ 2018 TYDZIEŃ III ,,DBAMY O ŚRODOWISKO"


Cele ogólne:

- Wzbogacanie wiedzy dotyczącej świata zwierząt i roślin.

- Integracja grupy rówieśniczej.


Prezentacja multimedialna ,,Wiosenny krajobraz".


Zabawa na świeżym powietrzu.


 


KWIECIEŃ 2018 TYDZIEŃ II ,,DBAMY O SWOJE ZDROWIE"


Cele ogólne:

- Wyrabianie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych.

- Uczymy się samodzielności oraz dbamy o higienę.

- Rozwój umiejętności manulanych.


Zabawa w grupie młodszej z użyciem plastycznego piasku.


Zabawy ruchowe z użyciem tunelu oraz mis relaksacyjnych.KWIECIEŃ 2018 TYDZIEŃ I ,,POZNAJEMY MAŁE I DUŻE ZWIERZĘTA" 


Cele ogólne:

- Rozwijanie umiejętności manualnych.

- Integracja grupy rówieśnczej.

- Wzbogacanie wiedzy dotyczącej zwierząt.


Praca plastyczna ,,Kotek" w wykonaniu grupy starszej.

 


Wspólny, wiosenny spacer.


Zabawy na świeżym powietrzu ,,Puszczamy bańki mydlane".

 


 

MARZEC 2018 TYDZIEŃ V ,,PRZYRODA WIOSNĄ" ,,WIELKANOC"

Cele ogólne:

- Zapoznanie dzieci z tradycjami wielkanocnymi.

- Kształtowanie umiejętności manualnych.

- Integracja grupy rówieśniczej.

 

Praca plastyczna ,,Koszyczek wielkanocny".


Praca plastyczna ,,Zajączek wielkanocny".


Praca plastyczna ,,Pisanka" w wykonaniu grupy Maluszków.


Zajęcia dydaktyczne wzbogacające wiedzę dotyczącą zwyczajów wielkanocnych.MARZEC 2018 TYDZIEŃ IV ,,WIOSNA IDZIE PRZEZ ŚWIAT"

Cele ogólne:

- Poszukiwanie pierwszych oznak wiosny.

- Rozwój manaulany oraz rozwój motoryczny dzieci.

- Kształtowanie poczucia rytmu.

 

Praca plastyczna ,,Wiosenne drzewko".


Praca plastyczna ,,Wiosenny kwiat".MARZEC 2018 TYDZIEŃ III ,,W TEATRZE"

Cele ogólne:

- Zapoznanie dzieci z teatrem cieni oraz teatrem lalek.

- Rozwój manualny.

- Kształtowanie umiejętności motorycznych.


Praca plastyczna ,,Cień". Rozpoznawanie rozmaitych kształtów.


Praca plastyczna ,,Cień motyla" w wykonaniu grupy Maluszków i Starszaków.MARZEC 2018 TYDZIEŃ II ,,W ŚWIECIE SZTUKI"

Cele ogólne:

- Bogacenie wiedzy dotyczącej świata sztuki.

- Utrwalanie poznanych instrumentów perkusyjnych.

- Usprawnianie motoryki małej i dużej.

- Zajęcia z języka angielskiego- poznajemy instrumenty perkusyjne.


Język Angielski- zabawy ruchowo-naśladowcze ,,Jaki to instrument ?".


Praca plastyczna ,,Bębenek" w wykonaniu grupy Maluszków.


Praca plastyczna ,,Dzwonek" w wykonaniu obu grup Żłobkowiczów.