O nas Zajęcia

 

 CZERWIEC

W czerwcu dzieci zapoznały się  m.in. z różnymi pojazdami na lądzie, w wodzie i w powietrzu. Spędzaliśmy również czas na śweżym powietrzu korzystając z pięknej pogody.

MAJ
 6 maja 2020 roku nasz żłobek ponownie uruchomił swoją działalność. Motywem przewodnim na miesiąc maj był „Dzień Mamy”. Nie zabrakło tematycznych zabaw, wesołych piosenek i płynących z głębi serca życzeń. Ponadto dzieci w tym miesiącu poznały różne zawody, wykonywały prace plastyczne związane z tym tematem. Dzieci poprzez zabawę poznały jak wygląda praca w różnych   zawodach na co dzień. Gdy tylko pogoda nam pozwalała wychodziliśmy z dziećmi na świeże powietrze, korzystaliśmy z wiosennych promieni słońca.
Praca plastyczna pt. "Kwiaty dla mamy"KWIECIEŃ

W miesiącu kwietniu nasza placówka była nieczynna ze względu na koronawirusa. Namiastkę starałyśmy się stworzyć poprzez pracę zdalną, zamieszczając na Facebook’u pomysły dla Rodziców m.in. czytanie wierszy, przeprowadzenie eksperymentów, śpiewanie piosenek. Bardzo nam miło, gdy Rodzice wysyłają prace plastyczne, które dodajemy na portalu społecznościowym oraz stronie internetowej. 

MARZEC 

Nasza stacjonarna działalność została zawieszona od 12 marca do odwołania ze względu na koronawirusa. W pierwszym i drugim tygodniu marca dzieci poznały świat sztuki. Rozmawialiśmy o spektaklach, aktorach, kostiumach. Dzieci mogły obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą teatru oraz pierwszych oznak wiosny. 
 
Praca plastyczna "Przebiśnieg"

 

                                                    LUTY

 

W miesiącu lutym dzieci miały okazję utrwalić pojęcia: krótki i długi, obejrzeć różne przyrządy służące do mierzenia oraz ważenia, a także wypróbować jak one działają. Dzieci poznały różne instrumenty, ćwiczyły również powtarzanie prostych rytmów, oraz próbowały odgadnąć tytuł piosenki słysząc jej wersję instrumentalną. Nie mogło oczywiście również zabraknąć balu karnawałowego, który stał się już naszą tradycją. Jedna z sal zamieniła się we wspaniałą krainę, którą odwiedziły wróżki, motylki, pszczółki, kowboje, Indianie, strażacy oraz wiele innych barwnych i ciekawych postaci.

          

STYCZEŃ

Styczeń to nie tylko początek roku, czas postanowień, ale również okazja do świętowania. Dzień Babci i Dziadka to uroczystość, która już na stałe wpisała się w tradycję naszego żłobka. Dzieci nauczyły się piosenki dla Babci i Dziadka.W tym miesiącu nasi podopieczni poznali również przedmioty kuchenne oraz rozwijały wyobraźnię twórczą poprzez oglądanie i czytanie bajek z panią opiekunką.

Dzień Babci i Dziadka 2020

 

 

 

GRUDZIEŃ

Grudzień jest czasem przepełnionym świąteczną atmosferą, pełną ciepła i życzliwości, co dało się odczuć także w naszym żłobku. Dzieci napisały list do Świętego Mikołaja , który odwiedził nas na początku grudnia i przyniósł wszystkim dzieciom upominki. Tegoroczne spotkanie wigilijne upłynęło nam w miłej i rodzinnej atmosferze.


Spotkanie ze Świętym Mikołajem

 

Spotkanie Wigilijne 2019


LISTOPAD

W listopadzie dzieci zdobywały wiedzę na temat życia, zwyczajów zwierząt domowych. Rozwijały wiedzę dotyczącą roli psa oraz oraz innych zwierząt w życiu człowieka, konieczności troski i dbania o  małych domoników. Dzieci dowiedzały  się również jak należy bezpiecznie korzystać z różnych urządzeń elektrycznych. Z okazji Święta Niepodległości nasi podopieczni poznali symbole narodowe: Flagę, Godło oraz Hymn. Starszaki robiły pyszną sałatkę owocową podczas zajęć kulinarnych.


Zajęcia dydaktyczne z okazji Święta Niepodległości

 

Zajęcia dydaktyczne pt "Poznajemy urządzenia elektryczne"


Prezentacja multimedialna pt. "Domowi ulubieńcy"


Praca plastyczna "Piesek"Kuchcikowo-robimy sałatkę owocową


PAŹDZIERNIK

Jesień to wspaniała pora roku na wspólną zabawę. Grupa  starszaków oraz maluszków podczas zajęć miała okazję poznać dary jesieni. Nowe doświadczenia dotykowe przyniosły im wiele radości. Dzieci dowiedziały się również jak dbać o zdrowie. Zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne przez panią stomatolog, która tłumaczyła jak należy dbać o higienę jamy ustnej. 


Zajęcia dydaktyczne "Dary jesieni"


Zajęcia sensoryczne w grupie starszaków.


Zajęcia sensoryczne w grupie maluszków


Grupowe zajęcia z elementami logopedii


Praca plastyczna "Jesienny kwiat"


Spotkanie ze stomatologiem.

 

 

 

 
 


WRZESIEŃ 2019

Miesiąc wrzesień to czas zmian i okres adaptacji dzieci. Dlatego, zarówno zabawy, jak i zajęcia dydaktyczne skupione są wokół integracji grupy rówieśniczej. Ponadto, przewodnią tematyką zajęć jest zbliżająca się jesienna pora roku. Dzieci mają okazję poznać określone dary jesienne, sposoby spędzania czasu wolnego jesienną porą. Kolejne tygodnie pozwalają naszym podopiecznym podpatrzeć, co dzieje się jesienią w lesie, na łące, czy w sadzie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wybranych zajeć oraz prac plastycznych.


Praca plastyczna ,,Jesienny liść" w wykonaniu starszej i młodszej grupy dzieci.

 


Zajęcia ruchowe ,,Drzewa i liście" z użyciem szarych gazet. Kształtowanie umiejętności reakcji na sygnał.Prezentacja multimedialna ,,Pani jesień".Praca plastyczna ,,Jesienne drzewko".Praca plastyczna ,,Czerwone jabłko" w wykonaniu grupy młodszej.Praca plastyczna ,,Jabłko" w wykonaniu grupy starszej.
SIERPIEŃ 2019

Czas spędzony na wspólnej zabawie jest niezwykle cenny. Letnia pogoda pozwala nam na spacery, harce na plcu zabaw oraz na zajęcia na świeżym powietrzu. Nadrzędnym celem zajęć jest wszechstronny rozwój dzieci poprzez stumulację sensoryczną. Prace plastyczne oraz zajęcia dydaktyczne obejmują tematykę wakacji, sposobów spędzania czasu wolnego letnią porą. Ponadto, 23 sierpnia bż. miało miejsce uroczyste pożegnanie tegorocznych Absolwentów. 


Praca plastyczna ,,Dmuchawiec" z użyciem waty.


Praca plastyczna ,,Balon".


 

Praca plastyczna ,,Lilia wodna"- przestrzenna praca plastyczna.Praca plastyczna ,,Biedroneczka"- technika odbijania rączek.Praca plastyczna ,,Statek na morzu" w wykonaniu grupy młodszej.Zajęcia w grupie młodszej ,,Malujemy kredą"- według pomysłu dzieci.


 

 


LIPIEC 2019

Wakacyjna pogoda sprzyja nam podczas wspólnych zabaw na podwórku. Toteż, zajęcia dydaktyczne skupione są wokół tematyki związanej z czasem wolnym podczas wypoczynku. Głównym celem zajęć jest integracja grupy rówieśniczej oraz wielozmysłowe poznawanie otaczającego świata. Nie zapominamy również o kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez zorganizowane zajęcia kulinarne, na których to dzieci mają okazję samodzielnie wykonać sałatkę owocową. 


Zajęcia z sensoplastyki w plenerze. Pobudzamy zmysły do działania.


Owocowe podwieczorki- arbuzowe szaleństwo.Praca plastyczna ,,Jelonek" oraz ,,Rybka".


Praca plastyczna "Słoneczko" w wykonaniu grupy starszej i młodszej.Poznajemy zawody. Zajęcia sportowe w żłobku.
CZERWIEC 2019 


W bieżącym miesiącu skupiamy się przede wszystkim na edukacji poprzez ruch i zabawę. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez sportowca. Ponadto tygodniowe bloki tematyczne skonstruowane są w taki sposób, aby każda zabawa z elementami ruchu oddziaływała na istotne sfery rozwojowe u dzieci. Nie zapominamy również o nadchodzących wakacjach i związane z nimi podróże. Będziemy odkrywać z dziećmi różne zakątki, do aktywnego spędzania wolnego czasu.

1. Prezentacja multimedialna połączona z jęzkiem angielskim.

2. Zajęcia plastyczne w formie puzzli.

3. Prezentacja multimedialna "Różne dyscypliny sportowe"

4. Spotkanie ze sportowcem


MAJ 2019

Bloki tematyczne w maju zostały podzielone na cztery części tj.

- zajęcia dotyczące święta Niepodłegłości i związane z tym różne zwyczaje,

- wiosenne porządki oraz świat przyrody,

- ja i moja rodzina,

- ja i moi koledzy.

Zajęcia dydaktyczne w owej tematyce mają na celu pogłębienie wiedzy dziecka o otaczającym go świecie oraz przynależności do danego społeczeństwa i rodziny. Uświadomienie dziecku, że jest ono częścią świata i spełnia role społeczne oraz ciągle doświadcza nowych ról w swoim życiu.

1. Praca plastyczna "Moja ojczyzna"


2. Praca plastyczna "Serce dla mamy i taty"

      


3. Prezentacja multimedialna "Ja i moja rodzina"

 

KWIECIEŃ 2019  

 

Piękna pogoda pozwala na wspólne chwile na placu zabaw. Pierwszy tydzień skupiony jest na tematyce bliskiego otoczenia dzieci. A mianowicie celem zajęć jest kształtowanie tożsamości społecznej oraz integracja grupy rówieśniczej. Ponadto, ważnym aspektem naszych zajęć są poniedziałkowe prezentacje multimedialne, które w ciekawy i nowoczesny sposób wzbogacają
o nowe doświadczenia oraz barwną wiedzę. Kwiecień to również miesiąc, kiedy obchodzimy Święta Wielkanocne. Dzieci poznają obrzędy oraz tradycje wielkanocne, a co najważniejsze od najmłodszych lat mają okazję kształtować poczucie własnej wartości oraz przynależność do grupy rówieśniczej. Oto przykładowe zajęcia realizowane w kwietniu:


 

- Wspólne zabawy na świeżym powietrzu- integracja grupy rówieśniczej.

 

- Prezentacja multimedialna „Mój dom”- kształtowanie tożsamości społecznej.

 

- Praca plastyczna „Kolorowy domek” realizowana przez młodszą grupę dzieci.

 

- Praca plastyczna „Kolorowy domek” w wykonaniu starszej grupy dzieci.

 

- Samodzielne wykonanie podwieczorku przez Starszaków „Wiosenne kanapeczki”.

 

- Prezentacja multimedialna ,,Wielkanoc”.

 

- Cykl zajęć ,,Poznajemy i doświadczamy z Montessori”.


- Wielkanocne prace plastyczne.


- Praca plastyczna ,,Księżyc". Co słychać w kosmosie?


- Światowy Dzień Książki. Wspólne czytanie baśni.


- Spotkanie z Panią Pielęgniarką. Poznajemy zawody.


- Dzień flagi. Praca plastyczna ,,Flaga Polski".

 


MARZEC 2019 

W dalszym ciągu realizujemy cykl zajęć – „Poznajemy zawody”. W ramach tej ścieżki dzieci poznały także zawód strażaka. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem oraz jego specyfiką pracy. Szczególnie chłopcy oczekiwali na spotkanie z naszym gościem, gdyż wielu z nich jest fanem „Strażaka Sama”. Nasz gość w interesujący sposób dokonał prezentacji omawianego tematu (stroju strażaka, sprzętu
i urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej). Chętnie zakładały strój strażacki i pozowały do zdjęć.

 

GRUDZIEŃ 2018

W naszym żłobku panuje świąteczna atmosfera. 3 grudnia naszą placówkę odwiedził gość specjalny, czyli Święty Mikołaj. Każdy otrzymał wyjątkowe prezenty. Z kolei, 12 grudnia świętowaliśmy Spotkanie Wigilijne. Nasza placówka realizuje cykl zajęć ,,Poznajemy różne zawody", dlatego do naszego żłobka zawitał Pan Policjant. Bloki tematyczne w grudniu: Tydzień I ,,Spotkanie ze Świętym Mikołajem", Tydzień II ,,Pada śnieg", Tydzień III ,,Zima wokół nas", Tydzień IV ,,Święta tuż, tuż", Tydzień V ,,Zimo, baw się z nami".

Głównym celem zajęć jest:

- kształtowanie umiejętności społecznych,

- rozwój psycho-ruchowy dziecka,

- integracja grupy rówieśniczej,

- kształtowanie wrażliwości słuchowej i poczucia rytmu.


Spotkanie ze Świętym Mikołajem 2018.


Zajęcia dydaktyczne ,,Poznajemy różne zawody". Spotkanie z Panem Policjantem.Kalendarz Adwentowy 2018 ,,Wspólna, świąteczna zabawa".Praca plastyczna ,,Mikołaj".Praca plastyczna ,,Śnieżynka".


   


Praca plastyczna ,,Bombka".


 LISTOPAD 2018

Listopad to wyjątkowy miesiąc, gdyż obchodzimy w tym roku 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tematyka zajęć zatem odwołuje się do wartości patriotycznych i nie tylko. Ponadto, w naszym żłobku został zorganizowany wernisaż prac plastycznych pt. ,,Kto Ty jesteś? Polak mały!". Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali wyjątkowe prace. Bloki tematyczne w listopadzie: Tydzień I i II ,,Pada deszcz", tydzień III ,,Dbamy o nasze zdrowie", tydzień IV ,,Domowi ulubieńcy", tydzień V ,,W moim domu". 


Wernisaż z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości ,,Kto Ty jesteś? Polak mały!".W oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Piszemy list do Świętego Mikołaja.Praca plastyczna ,,Tort urodzinowy".Praca plastyczna ,,Pani Jesień".Praca plastyczna ,,Jamnik".Praca plastyczna ,,Papuga".Zajęcia rytmiczne. ,,Tworzymy pociąg"- kształtowanie reakcji na sygnał.Praca plastyczna ,,Deszczowa chmurka".Praca plastyczna ,,Przybory do mycia zębów". Ozdabianie elementów bibułą.


 PAŹDZIERNIK 2018

Piękna jesień trwa...słońce nadal grzeje nas swoimi promykami...Za nami wiele nowych doświadczeń, wspólnych gier i zabaw, jesiennych prac plastycznych oraz spotkań z wyjątkowymi gośćmi. W pierwszym tygodniu października odkrywaliśmy wspólnie zalety jedzenia warzyw. Toteż cały blok tygodniowy skupiony był na owej tematyce. Nie można zapomnieć o Pani Justynie, która przyjęła nasze zaproszenie i podzieliła się z dziećmi informacjami dotyczącymi pracy listonosza. Trzeci tydzień października- Polska nasza ojczyzna- odnosił się do wartości patriotycznych. W czwartym tygodniu dzieci poznwały dary jesieni, wykonywały rozmaite prace plastyczne. Cieszymy się, że nadal możemy czerpać energię ze wspólnych zabaw na świeżym powietrzu...:)


Tydzień z warzywami:

- Praca plastyczna ,,Pomidor" oraz ,,Kapusta" wykonana przez grupę starszą, jak i młodszą.


- Zajęcia dydaktyczne ,,Poznajemy nazwy warzyw".


- Wykonanie ,,warzywnego stworka".


- Praca plastyczna ,,Warzywa" wykonana przy użyciu wałeczka malarskiego.


- Prezentacja multimedialna ,,Poznajemy warzywa".


- Teatrzyk kukiełkowy ,,Na straganie".


Dzień Poczty Polskiej 9 października- Spotkanie z Panią Justyną- pracownikiem poczty.


Tydzień o Polsce- kształtowanie postaw patriotycznych. Praca plastyczna ,,Flaga Polski".


Poznajemy dary jesieni- Praca plastyczna ,,Kasztany" oraz ,,Muchomorek".WRZESIEŃ 2018 

Miesiąc wrzesień to czas na nowe znajomości, poznawanie nowych przyjaciół, czas na wspólną zabawę
i integrację. Dlatego podstawowym celem zajęć dydaktycznych jest rozwój społeczny i zmysłowy dziecka. Wrześniowy plan pracy obejmował kolejno następujące bloki tematyczne:

TYDZIEŃ I- POZNAJMY SIĘ, TYDZIEŃ II- MOI RÓWIEŚNICY, TYDZIEŃ III- SMOK I SMOG, TYDZIEŃ IV- NADESZŁA JESIEŃ, TYDZIEŃ V- CO ROBIĄ ZWIERZĘTA JESIENIĄ?

Ponadto, przeprowadzony został trzydniowy cykl zajęć związanych z problematyką powstawania smogu.
W tych dniach dzieci miały okazję uczestniczyć w prezentacji multimedialnej, w zabawach muzyczno-ruchowych, pracach plastycznych oraz w doświadczeniu poznawczym.


Wspólne zabaway na świeżym powietrzu.
Praca plastyczna ,,Znaczki rozpoznawaczki".Praca plastyczna ,,Worek na buty".Angielski ,,Poznajemy kolory".Praca plastyczna ,,Jesienny liść".

Praca plastyczna ,,Jeż".,,Zielone podwieczorki".
Cykl zajęć dotyczących emisji smogu- ,,My się smogu nie boimy i sobie z nim poradzimy"


- Prezentacja multimedialna ,,Podróż po krainie smogu ze smokiem Stefanem".- Praca plastyczna ,,Kochasz dzieci, nie pal śmieci".


 

- Doświadczenie poznawcze ,,Jak powstaje smog?"


<p style="text-al