O nas Zajęcia


WRZESIEŃ 2019

Miesiąc wrzesień to czas zmian i okres adaptacji dzieci. Dlatego, zarówno zabawy, jak i zajęcia dydaktyczne skupione są wokół integracji grupy rówieśniczej. Ponadto, przewodnią tematyką zajęć jest zbliżająca się jesienna pora roku. Dzieci mają okazję poznać określone dary jesienne, sposoby spędzania czasu wolnego jesienną porą. Kolejne tygodnie pozwalają naszym podopiecznym podpatrzeć, co dzieje się jesienią w lesie, na łące, czy w sadzie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wybranych zajeć oraz prac plastycznych.


Praca plastyczna ,,Jesienny liść" w wykonaniu starszej i młodszej grupy dzieci.

 


Zajęcia ruchowe ,,Drzewa i liście" z użyciem szarych gazet. Kształtowanie umiejętności reakcji na sygnał.Prezentacja multimedialna ,,Pani jesień".Praca plastyczna ,,Jesienne drzewko".Praca plastyczna ,,Czerwone jabłko" w wykonaniu grupy młodszej.Praca plastyczna ,,Jabłko" w wykonaniu grupy starszej.
SIERPIEŃ 2019

Czas spędzony na wspólnej zabawie jest niezwykle cenny. Letnia pogoda pozwala nam na spacery, harce na plcu zabaw oraz na zajęcia na świeżym powietrzu. Nadrzędnym celem zajęć jest wszechstronny rozwój dzieci poprzez stumulację sensoryczną. Prace plastyczne oraz zajęcia dydaktyczne obejmują tematykę wakacji, sposobów spędzania czasu wolnego letnią porą. Ponadto, 23 sierpnia bż. miało miejsce uroczyste pożegnanie tegorocznych Absolwentów. 


Praca plastyczna ,,Dmuchawiec" z użyciem waty.


Praca plastyczna ,,Balon".


 

Praca plastyczna ,,Lilia wodna"- przestrzenna praca plastyczna.Praca plastyczna ,,Biedroneczka"- technika odbijania rączek.Praca plastyczna ,,Statek na morzu" w wykonaniu grupy młodszej.Zajęcia w grupie młodszej ,,Malujemy kredą"- według pomysłu dzieci.


 

 


LIPIEC 2019

Wakacyjna pogoda sprzyja nam podczas wspólnych zabaw na podwórku. Toteż, zajęcia dydaktyczne skupione są wokół tematyki związanej z czasem wolnym podczas wypoczynku. Głównym celem zajęć jest integracja grupy rówieśniczej oraz wielozmysłowe poznawanie otaczającego świata. Nie zapominamy również o kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez zorganizowane zajęcia kulinarne, na których to dzieci mają okazję samodzielnie wykonać sałatkę owocową. 


Zajęcia z sensoplastyki w plenerze. Pobudzamy zmysły do działania.


Owocowe podwieczorki- arbuzowe szaleństwo.Praca plastyczna ,,Jelonek" oraz ,,Rybka".


Praca plastyczna "Słoneczko" w wykonaniu grupy starszej i młodszej.Poznajemy zawody. Zajęcia sportowe w żłobku.
CZERWIEC 2019 


W bieżącym miesiącu skupiamy się przede wszystkim na edukacji poprzez ruch i zabawę. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez sportowca. Ponadto tygodniowe bloki tematyczne skonstruowane są w taki sposób, aby każda zabawa z elementami ruchu oddziaływała na istotne sfery rozwojowe u dzieci. Nie zapominamy również o nadchodzących wakacjach i związane z nimi podróże. Będziemy odkrywać z dziećmi różne zakątki, do aktywnego spędzania wolnego czasu.

1. Prezentacja multimedialna połączona z jęzkiem angielskim.

2. Zajęcia plastyczne w formie puzzli.

3. Prezentacja multimedialna "Różne dyscypliny sportowe"

4. Spotkanie ze sportowcem


MAJ 2019

Bloki tematyczne w maju zostały podzielone na cztery części tj.

- zajęcia dotyczące święta Niepodłegłości i związane z tym różne zwyczaje,

- wiosenne porządki oraz świat przyrody,

- ja i moja rodzina,

- ja i moi koledzy.

Zajęcia dydaktyczne w owej tematyce mają na celu pogłębienie wiedzy dziecka o otaczającym go świecie oraz przynależności do danego społeczeństwa i rodziny. Uświadomienie dziecku, że jest ono częścią świata i spełnia role społeczne oraz ciągle doświadcza nowych ról w swoim życiu.

1. Praca plastyczna "Moja ojczyzna"


2. Praca plastyczna "Serce dla mamy i taty"

      


3. Prezentacja multimedialna "Ja i moja rodzina"

 

KWIECIEŃ 2019  

 

Piękna pogoda pozwala na wspólne chwile na placu zabaw. Pierwszy tydzień skupiony jest na tematyce bliskiego otoczenia dzieci. A mianowicie celem zajęć jest kształtowanie tożsamości społecznej oraz integracja grupy rówieśniczej. Ponadto, ważnym aspektem naszych zajęć są poniedziałkowe prezentacje multimedialne, które w ciekawy i nowoczesny sposób wzbogacają
o nowe doświadczenia oraz barwną wiedzę. Kwiecień to również miesiąc, kiedy obchodzimy Święta Wielkanocne. Dzieci poznają obrzędy oraz tradycje wielkanocne, a co najważniejsze od najmłodszych lat mają okazję kształtować poczucie własnej wartości oraz przynależność do grupy rówieśniczej. Oto przykładowe zajęcia realizowane w kwietniu:


 

- Wspólne zabawy na świeżym powietrzu- integracja grupy rówieśniczej.

 

- Prezentacja multimedialna „Mój dom”- kształtowanie tożsamości społecznej.

 

- Praca plastyczna „Kolorowy domek” realizowana przez młodszą grupę dzieci.

 

- Praca plastyczna „Kolorowy domek” w wykonaniu starszej grupy dzieci.

 

- Samodzielne wykonanie podwieczorku przez Starszaków „Wiosenne kanapeczki”.

 

- Prezentacja multimedialna ,,Wielkanoc”.

 

- Cykl zajęć ,,Poznajemy i doświadczamy z Montessori”.


- Wielkanocne prace plastyczne.


- Praca plastyczna ,,Księżyc". Co słychać w kosmosie?


- Światowy Dzień Książki. Wspólne czytanie baśni.


- Spotkanie z Panią Pielęgniarką. Poznajemy zawody.


- Dzień flagi. Praca plastyczna ,,Flaga Polski".

 


MARZEC 2019 

W dalszym ciągu realizujemy cykl zajęć – „Poznajemy zawody”. W ramach tej ścieżki dzieci poznały także zawód strażaka. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem oraz jego specyfiką pracy. Szczególnie chłopcy oczekiwali na spotkanie z naszym gościem, gdyż wielu z nich jest fanem „Strażaka Sama”. Nasz gość w interesujący sposób dokonał prezentacji omawianego tematu (stroju strażaka, sprzętu
i urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej). Chętnie zakładały strój strażacki i pozowały do zdjęć.

 

GRUDZIEŃ 2018

W naszym żłobku panuje świąteczna atmosfera. 3 grudnia naszą placówkę odwiedził gość specjalny, czyli Święty Mikołaj. Każdy otrzymał wyjątkowe prezenty. Z kolei, 12 grudnia świętowaliśmy Spotkanie Wigilijne. Nasza placówka realizuje cykl zajęć ,,Poznajemy różne zawody", dlatego do naszego żłobka zawitał Pan Policjant. Bloki tematyczne w grudniu: Tydzień I ,,Spotkanie ze Świętym Mikołajem", Tydzień II ,,Pada śnieg", Tydzień III ,,Zima wokół nas", Tydzień IV ,,Święta tuż, tuż", Tydzień V ,,Zimo, baw się z nami".

Głównym celem zajęć jest:

- kształtowanie umiejętności społecznych,

- rozwój psycho-ruchowy dziecka,

- integracja grupy rówieśniczej,

- kształtowanie wrażliwości słuchowej i poczucia rytmu.


Spotkanie ze Świętym Mikołajem 2018.


Zajęcia dydaktyczne ,,Poznajemy różne zawody". Spotkanie z Panem Policjantem.Kalendarz Adwentowy 2018 ,,Wspólna, świąteczna zabawa".Praca plastyczna ,,Mikołaj".Praca plastyczna ,,Śnieżynka".


   


Praca plastyczna ,,Bombka".


 LISTOPAD 2018

Listopad to wyjątkowy miesiąc, gdyż obchodzimy w tym roku 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tematyka zajęć zatem odwołuje się do wartości patriotycznych i nie tylko. Ponadto, w naszym żłobku został zorganizowany wernisaż prac plastycznych pt. ,,Kto Ty jesteś? Polak mały!". Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali wyjątkowe prace. Bloki tematyczne w listopadzie: Tydzień I i II ,,Pada deszcz", tydzień III ,,Dbamy o nasze zdrowie", tydzień IV ,,Domowi ulubieńcy", tydzień V ,,W moim domu". 


Wernisaż z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości ,,Kto Ty jesteś? Polak mały!".W oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Piszemy list do Świętego Mikołaja.Praca plastyczna ,,Tort urodzinowy".Praca plastyczna ,,Pani Jesień".Praca plastyczna ,,Jamnik".Praca plastyczna ,,Papuga".Zajęcia rytmiczne. ,,Tworzymy pociąg"- kształtowanie reakcji na sygnał.Praca plastyczna ,,Deszczowa chmurka".Praca plastyczna ,,Przybory do mycia zębów". Ozdabianie elementów bibułą.


 PAŹDZIERNIK 2018

Piękna jesień trwa...słońce nadal grzeje nas swoimi promykami...Za nami wiele nowych doświadczeń, wspólnych gier i zabaw, jesiennych prac plastycznych oraz spotkań z wyjątkowymi gośćmi. W pierwszym tygodniu października odkrywaliśmy wspólnie zalety jedzenia warzyw. Toteż cały blok tygodniowy skupiony był na owej tematyce. Nie można zapomnieć o Pani Justynie, która przyjęła nasze zaproszenie i podzieliła się z dziećmi informacjami dotyczącymi pracy listonosza. Trzeci tydzień października- Polska nasza ojczyzna- odnosił się do wartości patriotycznych. W czwartym tygodniu dzieci poznwały dary jesieni, wykonywały rozmaite prace plastyczne. Cieszymy się, że nadal możemy czerpać energię ze wspólnych zabaw na świeżym powietrzu...:)


Tydzień z warzywami:

- Praca plastyczna ,,Pomidor" oraz ,,Kapusta" wykonana przez grupę starszą, jak i młodszą.


- Zajęcia dydaktyczne ,,Poznajemy nazwy warzyw".


- Wykonanie ,,warzywnego stworka".


- Praca plastyczna ,,Warzywa" wykonana przy użyciu wałeczka malarskiego.


- Prezentacja multimedialna ,,Poznajemy warzywa".


- Teatrzyk kukiełkowy ,,Na straganie".


Dzień Poczty Polskiej 9 października- Spotkanie z Panią Justyną- pracownikiem poczty.


Tydzień o Polsce- kształtowanie postaw patriotycznych. Praca plastyczna ,,Flaga Polski".


Poznajemy dary jesieni- Praca plastyczna ,,Kasztany" oraz ,,Muchomorek".WRZESIEŃ 2018 

Miesiąc wrzesień to czas na nowe znajomości, poznawanie nowych przyjaciół, czas na wspólną zabawę
i integrację. Dlatego podstawowym celem zajęć dydaktycznych jest rozwój społeczny i zmysłowy dziecka. Wrześniowy plan pracy obejmował kolejno następujące bloki tematyczne:

TYDZIEŃ I- POZNAJMY SIĘ, TYDZIEŃ II- MOI RÓWIEŚNICY, TYDZIEŃ III- SMOK I SMOG, TYDZIEŃ IV- NADESZŁA JESIEŃ, TYDZIEŃ V- CO ROBIĄ ZWIERZĘTA JESIENIĄ?

Ponadto, przeprowadzony został trzydniowy cykl zajęć związanych z problematyką powstawania smogu.
W tych dniach dzieci miały okazję uczestniczyć w prezentacji multimedialnej, w zabawach muzyczno-ruchowych, pracach plastycznych oraz w doświadczeniu poznawczym.


Wspólne zabaway na świeżym powietrzu.
Praca plastyczna ,,Znaczki rozpoznawaczki".Praca plastyczna ,,Worek na buty".Angielski ,,Poznajemy kolory".Praca plastyczna ,,Jesienny liść".

Praca plastyczna ,,Jeż".,,Zielone podwieczorki".
Cykl zajęć dotyczących emisji smogu- ,,My się smogu nie boimy i sobie z nim poradzimy"


- Prezentacja multimedialna ,,Podróż po krainie smogu ze smokiem Stefanem".- Praca plastyczna ,,Kochasz dzieci, nie pal śmieci".


 

- Doświadczenie poznawcze ,,Jak powstaje smog?"


SIERPIEŃ 2018 

Sierpień to czas wakacyjnych spotkań na placu zabaw. Słoneczne dni sprzyjają wspólnej zabawie
i zajęciom na świeżym powietrzu. Podstawowym celem naszych zajęć dydaktycznych jest rozwój ruchowy oraz manualny dzieci z dostosowaniem do ich indywidulanych potrzeb i możliwości. 24 sierpnia był dniem szczególnym dla nas, gdyż miało miejsce Pożegnanie tegorocznych Absolwentów. 


Praca plastyczna ,,Sygnalizacja świetlna" wykonana przez grupę Maluszków.


 

Praca plastyczna ,,Miś" wykonana przez grupę Maluszków.Zabawy zorganizowane na placu przy żłobku.Wspólne zabawy integracyjne na placu zabaw.Zabawy ruchowe, konstrukcyjne Maluszków w kącikach zainteresowań.Pożeganie Absolwentów 2018 r.

LIPIEC 2018


Wakacyjne pory roku inspirują nas podczas tworzenia miesięcznego planu pracy. W miesiącu lipcu zajęcia dydaktyczne skupione były przede wszystkim na rozwoju ruchowym i zmysłowym dziecka. Zabawy i gry ruchowe dotyczyły kolejno pamięci, słuchu, wzroku i nie tylko. Uwieńczeniem bloku tematycznego były prace plastyczne o letniej tematyce. Podczas zajęć twórczych zastosowano wiele technik plastycznych dzięki czemu dzieci były w pełni skupione i zaangażowane w realizację swojej pracy. Bloki tematyczne w miesiącu lipcu: ,,Moje zmysły", ,,Ruch to zabawa", ,,Kształtowanie równowagi", ,,Ruch ciała'' oraz ,,Kolory lata".


Praca plastyczna ,,Dmuchawiec" wykonana techniką malowania palcami- GRUPA STARSZA.Praca plastyczna ,,Letnie drzewo" wykonana przy pomocy piłeczki sensorycznej.


 

Twórcze zajęcia plastyczne w plenerze. Pobudzanie wyobraźni dzieci oraz umiejętności manualnych. Kształowanie umiejętności współpracy w zespole. 

 

 

CZERWIEC 2018 TYDZIEŃ V ,,WAKACJE TUŻ, TUŻ"

Cele ogólne:

- Kształtowanie koncentracji uwagi.

- Rozwój pamięci oraz spostrzegawczości.

- Kształtowanie poczucia rytmu.


Praca plastyczna ,,Statek".Praca plastyczna ,,Morze".


 CZERWIEC 2018 TYDZIEŃ IV ,,ZBLIŻA SIĘ LATO"

Cele ogólne:

- Rozwój ruchowy dzieci.

- Rozwój motoryki małej.

- Wzbogacanie wiedzy dotyczącej świata zwierząt.


Praca plastyczna ,,Pszczoła" w wykonaniu grupy starszej.Praca plastyczna ,,Pajacyk".
CZERWIEC 2018 TYDZIEŃ III ,,W NASZYM PODWÓRKU"

Cele ogólne:

- Kształtowanie poczucia rytmu oraz wrażliwości słuchowej.

- Rozwój manulany dzieci.

- Rozwój ruchowy oraz kształtowanie sprawności fizycznej.


Praca plastyczna ,,Żabka" w wykonaniu grupy starszej.Praca plastyczna ,,Żabka" w wykonaniu grupy młodszej.Praca plastyczna ,,Piesek" wykonana z papierowych kółeczek.