O nas Zajęcia

 KWIECIEŃ

 Kwiecień był także czasem, kiedy tematem przewodnim zajęć był sport. Dzieci przypomniały sobie jak ważny jest on dla naszego zdrowia. Przeprowadzonych zostało wiele zabaw ruchowych, które pozwalają na stymulację w wielu obszarach rozwoju. W tym miesiącu zorganizowane zostały warsztaty z elementami sensoplastyki. Tematem przewodnim zajęć była wiosenna łąka. Zadaniem dzieci było malowanie krajobrazu łąki farbami plakatowymi. Ważnym elementem zabawy było użycie do malowania nie tylko typowych narzędzi malarskich, ale głownie swoich stóp i dłoni. Zajęcia rozwijały kreatywność, pozwoliły również na naukę współpracy w grupie. Niewątpliwie dla wielu dzieci, były czymś nowym. Pomogły przełamać barierę i własne ograniczenia. Dały wiele radości i śmiechu.

MARZEC

Miniony miesiąc u nas w żłobku upłynął bardzo aktywnie. Dzieci z chęcią brały udział w różnych zajęciach ruchowych, plastycznych, śpiewały piosenki i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego i rytmiki, które zostały zwyczajowo uwzględnione planie. Na początku miesiąca w naszym żłobku w ramach kształcenia pozytywnych nawyków higienicznych wróciliśmy do mycia zębów.

Praca plastyczna "Pani Wiosna"LUTY

 Dzieci podczas tygodniowego bloku tematycznego rozwijały zdolności matematyczne oraz muzyczne, zapoznały się także z przedmiotami kuchennymi i ich przeznaczeniem. Przenieśliśmy się również do świata baśni. Nie zabrakło zajęć plastycznych, ruchowych, z języka angielskiego oraz rytmiki.

STYCZEŃ

Tematyka stycznioswych zajęć dotyczyła pomocy zwierzętom w czasie zimy, dlaczego lód topnieje, zjawisk atmosferycznych, czy zimowych odkryć. Styczeń to okres zimowych balów. 31 stycznia w naszym żłobku odbyła się zabawa karnawałowa pt. „Bal na łące”. Tego dnia dzieci przygotowały i przyodziały się w bajeczne kostiumy.


GRUDZIEŃ
 
Zimowe, piękne dni wykorzystywaliśmy na spacery, zabawy i saneczkowanie w naszym żłobkowym ogródku. Te wyjścia na zewnątrz sprawiły dzieciom wiele radości. 21 grudnia odwiedziła nasz żłobek „Pani Zima”. Przybyła w śnieżnej sukni, zaśpiewała z dziećmi zimowe piosenki, zatańczyliśmy zimowy taniec i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

 

LISTOPAD
 
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z darami jesieni. Wykonywały jesienne prace plastyczne. Nie zabrakło zajęć sensorycznych z kasztanami czy kolorowymi liśćmi. Jak co roku, w naszej placówce, obchodziliśmy Święto Niepodległości. Była to lekcja patriotyzmu dla najmłodszych członków naszego społeczeństwa. Podczas zajęć dzieci poznały nasze symbole i barwy narodowe oraz wykonały pracę plastyczną pt. "Flaga Polski".PAŹDZIERNIK

W październiku dzieci rozpoczęły cykl zajęć pt. „Poznajemy warzywa i owoce” mający na celu wpoić w nich zdrowe nawyki żywieniowe. Podstawą miesięcznego planu pracy żłobka jest przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Nasi podopieczni co dzień mieli możliwość poznawania nowych smaków owoców.
9 października wraz z dziećmi celebrowaliśmy „ŚWIATOWY DZIEŃ ZNACZKA POCZTOWEGO I POCZTY POLSKIEJ” dzieci zapoznały się z pracą listonosza i osób pracujących na poczcie. Z tej okazji zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia wzbogacone o atrybuty niezbędne do pracy na poczcie i w terenie, zapoznały się z tym jak wygląda pieczątka, znaczek pocztowy, pocztówka, torba oraz czapka listonosza. Każda z grup wykonała piękne pamiątkowe pocztówki.
24 października w naszej placówce królował kolor żółty, świętowaliśmy „DZIEŃ UŚMIECHU”. W tym radosnym dniu zostało dla dzieci zorganizowane wiele zabaw przy których podstawą był uśmiech od ucha do ucha, między innymi degustacja cytryny, pomimo kwaśnego smaku kilkoro z nich zjadło ją ze smakiem. Zabawa pt „Jaki masz humor”, animacja z balonami, akcent uśmiechniętej buźki pojawił się na deserze.


WRZESIEŃ

Wrzesień to czas powitań nowych żłobkowiczów. Wspólne zabawy pozwoliły poznać bliżej panie opiekunki, a także nowych kolegów i koleżanki. Wrześniowe tematy zajęć ukierunkowane były na zabawy integracyjne oraz poznawanie nowych piosenek. Tematem przewodnim była jesień, dzieci miały wykonaną sesję zdjęciową, a w trakcie zajęć sensorycznych poznawały dary jesieni. Z wielkim zaciekawieniem podziwiały różnorodność kształtów i kolorów, ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową. Podczas ciepłych i słonecznych dni korzystaliśmy z naszego kolorowego placu zabaw. 

Dzień Jabłka


SIERPIEŃ

Okres wakacyjny minął nam na wielu niezapomnianych chwilach spędzonych na wspólnej nauce i zabawie. Odbyły się zajęcia kulinarne pt. „Arbuzowa pizza” . Dzieci mogły samodzielnie stworzyć własną kompozycję owocową. Świętowaliśmy również „Dzień Jabłka” z tej okazji zjedliśmy pyszną szarlotkę i spróbowaliśmy świeżo wyciskanego skoku z jabłek.
 24 sierpnia był szczególnym dniem dla nas i naszych starszych Żłobkowiczów . W tym dniu odbyło się „Pożegnanie Absolwentów ” które upłynęło w rodzinnej ,a przede wszystkim uroczystej atmosferze.

Zajęcia kulinarne "Arbuzowa pizza"LIPIEC
W miesiącu lipcu dużo czasu spędzaliśmy na podwórku, a dodatkową atrakcją były warsztaty z sensoplastyki. W tym celu dzień wcześniej zostały przygotowane streczowane altanki. Każde dziecko za pomocą farb malowało rękami co tylko zapragnęło tworząc barwne i kolorowe mozaiki. Dzieci wraz z opiekunkami bawiły się przy tym wyśmienicie.

Warsztaty plastyczne
 
 
CZERWIEC

Niniejszy okres upłynął pod znakiem zabaw ruchowych, które usprawniają koordynację oraz sprężystość mięsni. Ponadto, zabawy umuzykalniające w grupie rozwijają kreatywność i wyobraźnię dzieci, oddziałują zbawiennie na ich sferę psychofizyczną. Zajęcia były urozmaicone poprzez śpiewanie, piosenkę, opowiadanie bajek, gry i prezentacje multimedialną. 


Praca plastyczna "Portrer Taty"


MAJ

W tym miesiącu pogoda pozwoliła nam na liczne wyjścia na podwórko. Na naszym placu zabaw zainteresowanie wybudzają nowo postawione atrakcje takie jak np. autko strażackie lub tablica manipulacyjna. Największym zainteresowaniem dzieci cieszą się piaskownice, gdzie dzieci mają możliwość rozwijać swoją koordynację , kreatywność i wyobraźnię.


Zabawy na świeżym powietrzu

 
 
KWIECIEŃ

Początek kwietnia był okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje związane ze świętami, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. Podczas zajęć starszaki rozpoznawali pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku, uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą, jak również tworzyły wiele prac plastycznych. 

Siejemy rzeżuchę


MARZEC 2022

W miesiącu marcu dzieci poznawały m.in. kwiaty i same tworzyły kwieciste łąki. Ponadto, każde zabawy oparte były na aspekcie ruchowym i poznawczym, nawiązywały do tematyki w danym dniu- w tym wypadku tematem przewodnim była wiosna- i wzbogacone zostały o filmy edukacyjne oraz prezentacje multimedialne. 15 marca, był dniem, w którym celebrowaliśmy Dzień Piekarza. Oprócz tego, że dzieci w teorii poznawały ciekawy zawód, toteż same mogły wykonać wypieki z masy solnej. Z kolei 21 marzec, to czas spotkania z Panią Wiosną, której sama obecność wzbudziła wiele pozytywnych emocji u dzieci. Wraz z nią zawitał uśmiech, słońce i radość. Każda grupa śpiewała wiosenne piosenki. Był taniec, śpiew i zagadki związane z wiosną.

Wizyta Pani Wiosny


LUTY 2022

W miesiącu lutym nie zabrakło zajęć ruchowych, plastycznych, rozwijających koordynację wzrokową i słuchową naszych maluszków. Dzieci podczas tygodniowego bloku tematycznego rozwijały zdolności matematyczne, mierzyły, ważyły oraz zapoznały się z przedmiotami kuchennymi i ich przeznaczeniem. Ćwiczenia słuchowe pt." Co wydaje taki dźwięk?" oraz prezentacja multimedialna "Co robi kucharz?" przybliżyły dzieciom w ramach zawodoznawstwa kolejny zawód. Zabawy w tematyczne w dom pozwoliły żłobkowiczom na przygotowywanie przeróżnych potraw.

Zajęcia na temat przedmiotów kuchennych


STYCZEŃ 2022

W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały dla swoich dziadków. Powstały piękne prace plastyczne stworzone przez najmłodszych, które można podziwiać w naszej placówce. W ostatnim dniu tego miesiąca w naszej placówce odbył się bal pt.”Bajkowa kraina”. Sale żłobkowe zmieniły się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek,motyli, strażaków, policjantów, zwierzątek i wiele innych barwnych i ciekawych postaci z bajek.

Praca plastyczna "Babcia i Dziadek"GRUDZIEŃ

Miniony miesiąc upłynął nam w magicznej atmosferze oraz na świetnej, inspirującej zabawie, a głównym motywem był ręcznie wykonany Kalendarz Adwentowy, w którym ukryte zostały kreatywne zadania. Dzieci ochoczo angażowały się w wykonywanie rozmaitych prac plastycznych, kartek świątecznych, ozdób na choinkę. Ponadto, wspólne ubieranie choinki, zajęcia umuzykalniające, czy nauka kolęd to idealne sposoby na naukę tradycji bożonarodzeniowych. Każdego miesiąca celebrujemy wyjątkowe dni, a w grudniu były to „Dzień Górnika” obchodzony 4 grudnia oraz „Dzień Zimy” - 21 grudnia. Dzień Górnika, czyli tzw. Barbórka, to święto, które miało na celu pokazanie dzieciom, jak ciężkie, a zarazem interesujące bywają zawody. Tego dnia Żłobkowicze mieli okazję przymierzać tradycyjną czapkę górnika, obejrzeć film prezentujący pracę górniczą oraz podczas zabaw ruchowych zainspirować się omawianym zawodem. Z kolei, spotkanie z Panią Zimą było niezwykle inspirujące i bogate w nowe doświadczenia. Mianowicie, dzieci podczas zajęć sensorycznych samodzielnie wykonywały sztuczny śnieg oraz przeprowadzały eksperyment na mleku przy pomocy barwników. 
 
Dzień Pani Zimy

 
 
LISTOPAD

Miesiąc listopad upłynął nam pod hasłem „Kocham Polskę”. Dlatego zorganizowany został wernisaż prac plastycznych z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. W listopadzie nie zabrakło również tematów związanych z jesienią. Obchodziliśmy Dzień Jeża. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach i piosenkach, dlatego nasi Żłobkowicze włączyli się w obchody tego nietypowego święta. Tego dnia dzieciaki z pomocą pań wykonały kolczaste jeżyki z masy solnej. Uwieńczeniem miesiąca było niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Żłobkowiczom pluszowi przyjaciele towarzyszyli już od samego rana. Nie zabrało także odśpiewania misiowych piosenek oraz swobodnej zabawy z misiami.


PAŹDZIERNIK

Każdego miesiąca śledzimy kalendarz specjalnych dni w żłobku, które celebrujemy wspólnie z dziećmi. W październiku był to „Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego” oraz „Dzień Dyni”. 9 października nadszedł czas, aby zapoznać naszych Żłobkowiczów z pracą listonosza i osób pracujących na poczcie oraz zgłębić temat kolekcjonerstwa znaczków pocztowych. Zajęcia tego dnia wzbogacone były o atrybuty niezbędne podczas wykonywania pracy na poczcie i w terenie. Z kolei 29 października obchodziliśmy „Święto Dyni”. Było pomarańczowo oraz ciekawie pod względem doboru zabaw i prac plastycznych. Dyniowe powitanie, dyniowe zabawy ruchowe, dyniowe kręgle, slalom dyniowy, to tylko nieliczne atrakcje, które towarzyszyły dzieciom tego dnia. 

Dzień Znaczka Pocztowego


Dzień Dyni

 

WRZESIEŃ

Miesiąc wrzesień to czas powitań w naszej placówce. Nowo przyjęte dzieci rozpoczęły okres adaptacji. Zabawy integracyjne ułatwiały nam ten czas i wprowadziły w świat żłobkowych zabaw.

praca plastyczna pt. "Jesienne drzewko"


Sensoplastyka w plenerze


SIEPRIEŃ

Miesiąc sierpień to czas realizowanych treści związanych z higieną osobistą. Dzieci poznały podstawowe przybory toaletowe, a także nauczyły się czynności szczotkowania zębów. Przenieśliśmy się również do świata cyrku, muzyki i na piracki statek. 

 

LIPIEC

Tematyka zajęć w lipcu dotyczyła polskich krajobrazów oraz miejsc, które odwiedzamy w czasie wakacji. Podczas prezentacji multimedialnych wykorzystywanych na zajęciach, dzieci miały okazję zobaczyć piękne zakątki naszego kraju. Wirtualna podróż przeniosła nas w ciekawe miejsca m.in. nad polskie morze, w góry oraz jeziora. W kolejnych tygodniach lipca organizowałyśmy zabawy utrwalające znajomość kolorów. Grupa starszaków poznała również niezwykły świat zwierząt egzotycznych i domowych. Oglądanie książek z ilustracjami zwierząt miało na celu rozbudzić ciekawość poznawczą dzieci oraz wzbogacić wiedzę o świecie.


Praca pastyczna pt. "Kwiecista łąka"

 

Zajęcia dydaktyczne "Bawimy się kolorami"

 


CZERWIEC

Pierwszy tydzień czerwca naszym podopiecznym w żłobku upłynął pod hasłem : Lubimy to samo ale każdy z nas jest inny. Uczyliśmy się :jak rozpoznawać emocje, zwrotów grzecznościowych, mieliśmy kilka ważnych zadań – malowaliśmy farbami kwiaty, dzięki zabawie „O kim, o czym mówię” rozwijaliśmy spostrzegawczość a przy pomocy chusty animacyjnej i balonów uczyliśmy się liczenia w zakresie 3. W tygodniu poświęconym wakacjom dzieci nauczyły się rozpoznawać różne środki lokomocji lądowej , powietrznej i morskiej. Dowiedziały się gdzie poruszają się poszczególne pojazdy oraz zdobyły umiejętność rozpoznawania pojazdów po ich dźwięku. Przygotowana prezentacja multimedialna pomogła naszym podopiecznym poznać i nauczyć się kolorów lata.


Praca plastyczna "Portret taty"

 

MAJ
 
Maj był szczególnym miesiącem dla naszej palcówki ponieważ obchodziliśmy 9 rocznice rozpoczęcia działalności naszego Żłobka. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z urodzinowym misiem. Dzieci odśpiewały uroczyste „Sto lat!” oraz przygotowały w ramach prac plastycznych „Kartkę urodzinową”. Nasi milusińscy bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu , korzystając ze słonecznych dni dzieci wraz z opiekunkami wychodziły na plac zabaw. Harce, beztroskie zabawy z piłką, wyścigi na rowerkach sprawiały dzieciom wiele radości. 26 maja obchodziliśmy „Dzień Mamy”. Z tej okazji dzieci zaśpiewały i zatańczyły piosenki dla swoich najukochańszych mam.

Praca plastyczna "Kartka urodzinoawa"

 
KWIECIEŃ
 
Tematem przewodnim zajęć w kwietniu był ruch. W planie dominowały zabawy ruchowe oraz rytmiczne. Dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych, przejściach przez tory przeszkód czy też rzutach do celu.
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Dzieci cały dzień miały dostęp do przeróżnych książeczek, które czytały i oglądały wraz z opiekunkami. Na zajęciach nasi podopieczni dowiedzieli się ,że czytanie ma wiele zalet: między innymi poszerza naszą wiedzę oraz pobudza wyobraźnię. W ostatnim tygodniu tematem zajęć było życie na wsi. Dzieci poprzez zajęcia dydaktyczne oraz prezentacje multimedialne mogły poznać zwierzęta hodowane na wsi oraz czerpane z nich pożytki. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw naśladowczych najbardziej lubianych przez dzieci.

Światowy Dzień Książki


Zabwy z woreczkami sensorycznymi


 
 
 
MARZEC 
 
W marcu podczas zajęć dzieci oglądały ilustracje przedstawiające pierwsze oznaki wiosny: topnienie śniegu, świecące słońce i padający deszcz, pierwsze wiosenne kwiaty tj. przebiśniegi, krokusy. Przygotowane prezentacje multimedialne w łatwy sposób przeniosły wszystkich na wiosenne łąki. Nadmiar wiosennej energii spożytkowaliśmy poprzez zabawy ruchowe o tematyce wiosennej. :)

 Praca plastyczna "Wiosenne kwiaty"


Siejemy rzeżuchę


 
LUTY

Na początku lutego w naszej placówce zawitał karnawał, gdzie odbył się bal pt.”Dzień wymarzonego bohatera”.
 
W pierwszych tygodniach lutego realizowana była tematyka dotycząca przedmiotów wykorzystywanych w pracach kuchennych. Dzieci miały możliwość poznania i oglądania różnego rodzaju sprzętu kuchennego.

Dzieci z grupy średniej uczestniczyły w zajęciach „Kuchcikowo”, gdzie pod nadzorem opiekunek przygotowały sok pomarańczowo-marchewkowy.

Dnia 16 lutego w naszym żłobku zostały zorganizowane warsztaty plastyczne pt. "Owocowa przygoda". Polegały na malowaniu farbą kartonowych warzyw i owoców. Dzieci do kolorowania używały swoich stóp.

Bal karnawałowy
STYCZEŃ
 

 Jednym z tematów jaki towarzyszył nam w styczniu było oczywiście wielkie święto-„Dzień Babci i Dziadka”. Zima to kolejny z głównych styczniowych tematów. Grupy starsze z opiekunkami wychodziły na podwórko. Jeździli na sankach, lepili piękne bałwany. Poruszyliśmy również temat dokarmiania ptaków zimą. Celem było budowanie wrażliwości w stosunku do zwierząt zwłaszcza tak trudnym dla nich okresie. Żłobkowicze poznali również sporty zimowe – jazdę na łyżwach czy nartach. Brali czynny udział w zajęciach. Wykonywali tematyczne prace plastyczne. 


Praca plastyczna "Babcia i Dziadek"


 

GRUDZIEŃ

W grudniu czekaliśmy z niecierpliowścią na odwiedziny Świętego Mikołaja. Dzieci z pomocą opiekunek napisały list, na który Święty szybko odpowiedział, a już 3 grudnia Mikołaj zawitał w naszym żłobku. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy od nauki kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Żłobkowicze przypominali sobie również o tradycji ozdabiania świątecznego drzewka. :)

Odwiedziny Świętego Mikołaja

 
 
LISTOPAD
 
Nasi żłobkowicze początkiem miesiąca przenieśli się w bajkowy świat pełen księżniczek, czarodziejek i krasnoludków. Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez panie opiekunki pt. 'Wilk i trzy świnki". Tego typu zajęcia są dla dzieci wspaniałą zabawą, ale także rozwijają wyobraźnię, budują umiejętność skupienia uwagi oraz małymi krokami wprowadzają w świat sztuki. Obchodziliśmy również Dzień postaci z bajek. Żłobkowicze wykonali piękne prace plastyczne, oraz obejrzeli prezentację multimedialną o ulubionych bohaterach z bajek. Uwieńczeniem bajkowego tematu była zabawa taneczna, na której dzieci miały okazję zatańczyć do utworów z dobrze nam znanych bajek i bajeczek. W listopadzie nie mogło również zabraknąć tematów związanych z bardzo ważnym świętem jakim jest Dzień Niepodległości. Już od najmłodszych lat należy o zadbać o rozwój patriotyzmu u najmłodszego pokolenia. Wraz z dziećmi zaśpiewaliśmy hymn Polski, uczyliśmy się wierszyka pt. "Polak mały", a także wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Uwieńczeniem miesiąca było niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia!  Żłobkowiczom pluszowi przyjaciele towarzyszyli już od samego rana. Dzieci mogły się z nimi swobodnie bawić, towarzyszyły im także podczas zajęć. Misie można było porównywać pod względem wielkości czy koloru. Nie zabrało także odśpiewania misiowych piosenek oraz pracy plastycznej w przygotowanie której zaangażowali się wszyscy żłobkowicze! 

Zajęcia z okazji Święta Niepodległości


PAŹDZIERNIK

W październiku dzieci rozpoczęły cykl zajęć mający na celu zaszczepienie w nich zdrowych nawyków żywieniowych pt. „Warzywa i owoce”. Nasza placówka stawia na zdrową i pełnowartościową ,domową kuchnię. Dzieci każdego dnia miały możliwość poznania nowych smaków podczas degustacji warzyw, owoców. Nasi podopieczni z wielkim entuzjazmem pili soki ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw . Każdego dnia dziecko idąc do domu dostawało zdrowy prezent np. owoc, sok ,wodę niegazowaną . 12 października w naszym żłobku zrobiło się żółto, a to dlatego, że wszystkie dzieci świętowały „DZIEŃ UŚMIECHU”. Panie opiekunki przygotowały dla dzieci wiele zabaw , do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Dzieci wykonały prace plastyczne pt. „ Uśmiechnięty żłobkowicz” . Oczywiście nie zabrakło też testu smaku czyli degustacji cytryny. Pomimo kwaśnego smaku kilku żłobkowiczów zjadło ją ze smakiem. Każde dziecko na uhonorowanie tego wspaniałego dnia, dostało order z wesołą minką .   26 października obchodziliśmy Święto Marchewki. W tym szczególnym dniu w żłobku nie zabrakło koloru pomarańczowego i pięknego zapachu świeżej marchewki . Żłobkowicze na zajęciach poznali atuty tego warzywa oraz wykonali prace plastyczną pt. „Marchewka” nie zabrakło także degustacji ciasta i soku marchewkowo-jabłkowego.


WRZESIEŃ
 
We wrześniu zajęcia ukierunkowane są przede wszystkim na zabawy integracyjne. Dzieci nauczyły się nowych piosenek na powitanie, aby łatwiej było im się zapoznać z nowymi koleżankami i kolegami. Bardzo ważną rolę odegrała również praca grupowa „Drzewo przyjaźni”. Dzieci świetnie się bawiły mogąc wraz w swoimi rówieśnikami i opiekunkami stworzyć wspólną, niezwykle piękną i kolorową pracę.
Kolejne tygodnie zajęć prowadzone były głównie w tematyce jesiennej. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat darów jesieni, które były wykorzystywane jako pomoce do prowadzenia zajęć. Jesienne liście były świetnym materiałem do ćwiczeń logopedycznych, w których zarówno te młodsze jak i starsze dzieci brały chętnie udział. Żłobkowicze na wrześniowych zajęciach poznały również sposoby, w jaki leśne zwierzęta przygotowują się na nadchodzącą zmianę pór roku, oraz dowiedziały się jakie warzywa i owoce możemy znaleźć w sadzie i ogrodzie podczas jesiennego spaceru.