O nas Nasza misja

 

„Misiowy Zakątek” to gminny żłobek przeznaczony do sprawowania opieki nad dziećmi od 20 tygodnia życia do 3 lat, prowadzący działalność na terenie Gminy Wieprz. Wasze maleństwo będzie pod fachową i świetną opieką naszych wykwalifikowanych opiekunek. Ze spokojem możecie powierzyć nam Wasze pociechy na czas Waszej pracy i zajęć służbowych. Znajdą u nas ciepłą atmosferę, opiekę jak u mamy i wymagane dla każdego dziecka posiłki.

 

    Żłobek wyposażony jest według najnowszych standardów:
    * przestronne, kolorowe sale,
    * piękne zabawki,
    * monitoring,
    * spokojna okolica, duży ogród, plac zabaw
 

 

Naszym celem jest zapewnienie dzieciom opieki, wszechstronnego rozwoju oraz wspomaganie rodziców (opiekunów prawnych) w wychowaniu dziecka. Zapewniamy swoim podopiecznym opiekę pielęgnacyjną, wychowawczą oraz edukacyjną, dostosowaną do ich potrzeb. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne uwzględniają rozwój psychomotoryczny dziecka, właściwy do jego wieku.

Nasza placówka rozpoczęła swoją działalność w maju 2012 roku. Od pierwszego dnia staraliśmy się zapewnić fachową opiekę Państwa pociechom.  Misją naszego działania jest zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa i wszechstronnego rozwoju. Pełnimy wspierającą rolę w zdobywaniu samodzielności, nowych umiejętności i doświadczeń naszych dzieci. Wielkie zaangażowanie w prace i tworzenie miłej atmosfery to cele jakie sobie postawiliśmy i ciągle je realizujemy. U nas dziecko czuje się jak w domu. Wszystkie zajęcia odbywają się poprzez zabawę, która przygotowuje naszych podopiecznych do życia w społeczności. Jednocześnie usprawnia ich motorykę, dostarcza przyjemności i zaspakaja liczne potrzeby psychiczne maluchów.

W „Misiowym Zakątku” stawiamy na indywidualne podejście do każdego dziecka co powoduje, iż  na bieżąco reagujemy na każdą potrzebę. Kontakt z rówieśnikami w życiu dziecka jest bardzo istotny, dlatego pobyt w żłobku sprzyja rozwojowi naszych podopiecznych i dostarcza nowych wrażeń.

Naszym zadaniem jest:

  • zapewnienie troskliwej i czułej opieki oraz bezpiecznych warunków pobytu
  • wspomaganie rozwoju dziecka
  • rozwijanie wrażliwości moralnej dzieci, nauka odróżniania dobra od zła
  • rozbudzanie ciekawości, zachęta do aktywności badawczej i wyrażania własnych myśli i przeżyć
  • rozwijanie wyobraźni dzieci
  • zapoznawanie z podstawami higieny osobistej
  • współdziałanie z rodzicami wychowanków w zakresie niezbędnym dla ich rozwoju
  • przygotowanie dzieci do samodzielności wieku przedszkolnego
  • rozwijanie estetyki i poczucia piękna w sztuce.

Realizacja powyższych zadań sprawia nam wielką przyjemność, gdyż jesteśmy tu dla Was z powołania. Zadowoleni rodzice i uśmiechnięci podopieczni to najlepsza rekomendacja naszej placówki.