Wydarzenia

2024-02-05

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA ( STYCZEŃ 2024r. )


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA „MISIOWY ZAKĄTEK” WE FRYDRYCHOWICACH
„Zima, zima, zima,
Pada, pada śnieg.
Jadę, jadę w świat sankami,
Sanki dzwonią dzwoneczkami:
Dzyń, dzyń, dzyń!
Dzyń, dzyń, dzyń!
Dzyń, dzyń, dzyń!”
Nowy rok to czas realizacji postanowień noworocznych, nowych zabaw, pomysłów i wspólnie spędzonych chwil. Z radością wkroczyliśmy w rok 2024. Dbając o dzienną dawkę świeżego powietrza, w styczniowe przedpołudnia, gdy pogoda pozwoliła, wychodziliśmy na spacery, by podziwiać zimowy krajobraz. Zabawa na dworze poprawia odporność, a także sprawia, że dzieci wyładowują nagromadzoną energię podczas pożytecznej dla zdrowia aktywności fizycznej.
Karnawał to czas zabawy, tańca i radości, także dla najmłodszych. Z tej okazji 10 stycznia w naszym żłobku odbył się bal, na którym gościliśmy wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, strażaków, superbohaterów i wiele, wiele innych równie barwnych i ciekawych postaci. Bajeczny wystrój sal dopełniał wspaniałą zabawę. Grupa Młodsza bawiła się w podwodnym świecie, podziwiała piękno i tajemniczość oceanu. Grupa Średnia poczuła emocję i magię cyrku. Grupa Starsza wybrała się w daleką podróż, aby poznać tajemnice i zakamarki dżungli. Dzieci z chęcią prezentowały swoje stroje i z wielką ochotą brały udział we wspólnych zabawach i tańcach do znanych im piosenek. Tańca, radości nie było końca, a my z niecierpliwością czekamy na następny bal.
W ramach projektu „Witaminki” obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Brokuła. Tego dnia naszych żłobkowiczów odwiedził “Brokuł Borys”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w zajęciach, podczas których poznały wygląd, zapach i smak tego warzywa. Aby podsumować ten dzień, dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Brokuł”
21 i 22 stycznia. Któż z nas nie zna tych dat? - Święto wszystkich Babć i Dziadków. To waśnie te dwa dni sprawiają, że choć za oknem zimno- w sercach panuje ciepło i radość. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych są to bezcenne chwile. Dziadkowie w życiu rodzinnym są dla swoich wnucząt źródłem wszelkich pozytywnych emocji. Babcia i Dziadek kochają, rozpieszczają, kultywują tradycje rodzinne i opowiadają magiczne historię. Kiedy odbierają wnuki ze żłobka dostrzec można silne więzi łączące oba pokolenia. Z okazji tego wyjątkowego święta, dzieci podarowały swoim najbliższym ręcznie wykonane podarunki w placówce, a także została wykonana sesja zdjęciowa pt. „Z wizytą u Babci i Dziadka”.
Zakończyliśmy realizację projektu „Zdrowe Dzieci” - X turę trwającego od 20 Października 2023 do 31 Grudnia 2023 organizowanego przez Ministerstwo Zdrowia i finansowanego za środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz ze środków krajowych z Ministerstwa Zdrowia. Projekt był dedykowany zarówno dla dzieci, personelu i rodziców. W naszej placówce zrealizowaliśmy działania związane z szeroko rozumianą promocją zdrowego stylu życia. Dyplom jest potwierdzeniem naszego zaangażowania i wysiłku jaki każdego dnia wkładamy w dbanie o prawidłowy rozwój dzieci.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia wydarzeń na portalu społecznościowym Facebook.
Dominika Urbańska

powrót do listy