Wydarzenia

2021-06-30

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA CZERWIEC 2021r.


zlobek
Kartka z życia żłobka …


„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie.” Paulo Coelho, Piąta góra
Czerwiec rozpoczął się miłym świętem , obchodziliśmy Dzień Dziecka . Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci , korzystając pięknej pogody spędziliśmy czas na dworze, bawiąc się razem. Wiele radości sprawiła zabawa chustą Klanza ,a puszczanie baniek mydlanych dało wiele fascynacji oraz pobudziło wyobraźnię i pozwoliło na integrację z otoczeniem . Dzieci przystrojone w pióropusze zmieniły się w Indian . Wszyscy żłobkowicze otrzymali prezenty niespodzianki : wyplatanki-kolorowanki oraz słodki poczęstunek.
Pierwszy tydzień czerwca naszym podopiecznym w żłobku upłynął pod hasłem : Lubimy to samo ale każdy z nas jest inny. Uczyliśmy się :jak rozpoznawać emocje, zwrotów grzecznościowych, mieliśmy kilka ważnych zadań – malowaliśmy farbami kwiaty, dzięki zabawie „O kim, o czym mówię” rozwijaliśmy spostrzegawczość a przy pomocy chusty animacyjnej i balonów uczyliśmy się liczenia w zakresie 3.
W tygodniu poświęconym wakacjom dzieci nauczyły się rozpoznawać różne środki lokomocji lądowej , powietrznej i morskiej. Dowiedziały się gdzie poruszają się poszczególne pojazdy oraz zdobyły umiejętność rozpoznawania pojazdów po ich dźwięku. Przygotowana prezentacja multimedialna pomogła naszym podopiecznym poznać i nauczyć się kolorów lata.
W czerwcu obchodziliśmy jeszcze jedno ważne święto- Dzień Taty. Z tej okazji nasze dzieci wykonały piękne prace plastyczne, starszaki nauczyły się i zaśpiewały piosenkę o tacie po angielsku, każde dziecko zapozowało do fotografii jako pomocnik taty. W prezencie tatusiowie otrzymali laurki z życzeniami.
Letnią energię i ciepłą aurę wykorzystaliśmy podczas wielu zabaw i spacerów na świeżym powietrzu. Ostatni tydzień zajęć poświęciliśmy na kształtowanie równowagi. Pomogły nam w tym zabawy ruchowe między innymi toczenie piłki po torze przeszkód, przechodzenie przez tunel, nauka skakania i stania na jednej nodze, zabawa ruchowa „Bocian i żabki”.
Wszystkim Dzieciom i Tatusiom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia.
Nasze Maluszki ukochane bądźcie nam zawsze takie wspaniałe! Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z życia żłobka na stronie internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz na naszym funpage’u na portalu społecznościowym Facebook.


Beata Trybek 

powrót do listy