Wydarzenia

2022-12-30

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (grudzień 2022r.)


zlobek
„Zima, zima, zima, pada, pada śnieg
Jadę, jadę w świat sankami
Sanki dzwonią dzwoneczkami
Dzyń, dzyń, dzyń
Dzyń, dzyń, dzyń
Dzyń, dzyń, dzyń”
Grudzień to magiczny miesiąc w naszym żłobku można było poczuć ducha i magię Świąt. Na początek zaprezentowaliśmy na choince pracę z Wernisażu Bożonarodzeniowego pt. „Świąteczna ozdoba na choinkę”. Dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne ozdoby, które samodzielnie powiesiły na drzewku w naszej placówce.
Wszyscy uczestnicy, biorący udział w Wernisażu otrzymali dyplom oraz Aniołki z gipsu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za liczny udział, zaangażowanie i piękne prace.
Kalendarz adwentowy był kolejnym krokiem wprowadzenia świątecznej atmosfery do naszej placówki. Dzięki niemu wspólnie z dziećmi odliczaliśmy dni do Świąt Bożego Narodzenia, dzieciom wiele radości sprawiło przyklejanie ozdób na adwentową choinkę.
2 grudnia przybył do nas gość specjalny, był nim Święty Mikołaj. Od samego rana dzieci z niecierpliwością czekały na Niego. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, zaśpiewaliśmy wspólnie piosenki, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Każdemu dziecku Mikołaj wręczył dyplom „Grzecznego dziecka” oraz prezent i obiecał, że odwiedzi nas w przyszłym roku.
14 grudnia odbyło się spotkanie Wigilijne, które upłynęło nam w miłej i rodzinnej atmosferze. Od kilku dni się przygotowywaliśmy na wspólne świętowanie. W tym uroczystym i ważnym dniu dla nas złożyliśmy sobie życzenia i połamaliśmy się opłatkiem. Zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy, nie zabrakło też pysznego poczęstunku. Oglądnęliśmy prezentację multimedialną, która w skrócie pokazała nasze osiągnięcia i działania. Było nam bardzo miło,że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie rodziców i dzieci.
Z budżetu żłobka zostały sfinansowane dla dzieci badania logopedyczne i neurorozwojowe w obecności rodzica. Badanie miało na celu wykrycie zaburzeń napięcia mięśniowego, wadliwego ułożenia kończyn dolnych, wad postawy, zaburzeń zachowania i emocji u dziecka. Doradzono rodzicom odpowiednie obuwie dla dziecka, ćwiczenia do domu i wyboru dodatkowej aktywności fizycznej bądź pokierowanie dziecka do specjalistycznych placówek. Podczas zajęć w żłobku odbyły się przesiewowe badania logopedyczne pod kątem funkcji oralnych czyli gryzienia, połykania i oddychania .
W zimowe piękne dni wykorzystywaliśmy na spacery, zabawy i saneczkowanie
w naszym żłobkowym ogródku. Te wyjścia na zewnątrz sprawiły dzieciom wiele radości.
21 grudnia odwiedziła nasz żłobek „Pani Zima”. Przybyła w śnieżnej sukni, zaśpiewała
z dziećmi zimowe piosenki, zatańczyliśmy zimowy taniec i zrobiliśmy pamiątkowe
zdjęcia .
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia wydarzeń na naszym profilu na portalu społecznościowym Facebook.
Jolanta Piskorz

powrót do listy