Wydarzenia

2024-01-05

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (Grudzień 2023r.)


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA „MISIOWY ZAKĄTEK” WE FRYDRYCHOWICACH (Grudzień 2023)
 
Grudzień zaczęliśmy wyjątkowo. Już pierwszego dnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Spotkania z tym wyjątkowym gościem są bardzo wyczekiwane przez dzieci. Aby podkreślić tę wyjątkową okazję wszyscy ubrani byli a czerwono, w mikołajkowych czapkach. Kiedy dzieci usłyszały dźwięk dzwoneczków, przywitały gościa piosenkami i wierszykami przygotowanymi specjalne na tą okazję. Mikołaj wysłuchał występów dzieci oraz oczywiście rozdał wszystkim prezenty. Zrobiliśmy także pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie oraz otrzymane podarunki wywołały u dzieci wiele pozytywnych emocji i radości. Święty Mikołaju, dziękujemy za odwiedziny i obiecujemy czekać na Ciebie za rok.
W grudniu, w ramach realizacji projektu „WITAMINKI” organizowanego przez miesięcznik Bliżej Przedszkola obchodziliśmy Dzień Cebuli. Żłobkowicze poznali główną bohaterkę – Cebulę Celinę. Dzięki której poznali to warzywo angażując wszystkie zmysły: węch, zapach, a nawet smak ponieważ, każde chętne dziecko mogło spróbować jak smakuje cebula. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej pt. „Cebula”. Już nie możemy się doczekać spotkania z kolejnym warzywem – Brokułem Borysem!
Pamiętając o tym, że grudzień to wyjątkowy czas, w oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia pomógł nam kalendarz adwentowy. W tym roku każdego dnia wyjmowaliśmy z niego postać pasującą do szopki. W taki oto sposób każda grupa stworzyła własną wyjątkową szopkę, która ozdobiła nasze sale, a nas samych wprowadziła w świąteczny nastrój.
Bardzo miłym wydarzeniem było Spotkanie Wigilijne. Bardzo dziękujemy za przybycie rodzicom oraz gościom: Przewodniczącemu Rady Gminy Mieczysławowi Żyle, Zastępcy Przewodniczącego Leszkowi Gliwie oraz radnym: Katarzynie Stawowy, Januszowi Górkiewiczowi i Adamowi Rusinkowi. Wspólne świętowanie jest wyjątkowym momentem dla każdego z nas. W tym dniu mogliśmy podzielić się opłatkiem, kolędować oraz zjeść przepyszne potrawy. Nie zabrakło także życzeń od Pani Dyrektor Barbary Bliźniak oraz prezentacji multimedialnej podsumowującej ostatnie miesiące naszej pracy. Na zakończenie wszystkie dzieci oraz goście zostali obdarowani ręcznie robionymi, kolorowymi choinkami. Bardzo dziękujemy za ten wspólny czas!
Chcielibyśmy także podziękować wszystkim rodzicom, którzy wraz z dziećmi przygotowali przepiękne ozdoby, które udekorowały naszą choinkę. W ramach podziękowania, każde z dzieci otrzymało drobny upominek.
W drugiej połowie miesiąca odwiedził nas kolejny wyjątkowy gość – Pani Zima. Wspólnie zaśpiewaliśmy znane piosenki oraz rozmawialiśmy na temat zjawisk atmosferycznych występujących zimą. Na koniec każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z Panią Zimą oraz wykonał tematyczną prace plastyczną.
W minionym miesiącu mogliśmy także nacieszyć się zimową aurą i licznymi wizytami w naszym żłobkowym ogrodzie. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach na śniegu: jeździły na sankach, lepiły kule czy robiły „aniołki”.
Warto także wspomnieć o naszych cyklicznych zajęciach „Kuchcikowo”. W grudniu dzieci przyrządziły sałatkę owocową oraz upiekły pierniczki. Przygotowane przez siebie posiłki, żłobkowicze z wielkim apetytem zajadali w ramach podwieczorku. Takie zajęcia pozwalają dzieciom w łatwy i przyjemny sposób oswajać się z nowymi smakami i zachęcają do jedzenia.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia wydarzeń na portalu społecznościowym Facebook.
 
Kinga Grzęda

powrót do listy