Wydarzenia

2021-05-13

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (KWIECIEŃ 2021r.)


zlobek
Ach ten kwiecień, psotny kwiecień,
różne figle płata w świecie,
Raz przygrzeje mocno słońce,
Że jak w lecie jest gorąco.
Innym razem śniegiem prószy
Ze aż wszystkim marzną uszy.
Kwiecień plecień bo przeplata
trochę zimy trochę lata.

W kwietniu tego roku słoneczne i ciepłe dni przeplatały się z opadami deszczu i śniegu. Przyroda powoli zaczęła się budzić i całe otoczenie nabrało wspaniałych zielonych barw dzięki temu nasze samopoczucie stało się lepsze.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 8 kwietnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 żłobek ,,Misiowy Zakątek” we Frydrychowicach częściowo zawiesił swoją działalność i w dniach od 11 kwietnia 2021r. do 18 kwietnia 2021r. sprawował opiekę tylko nad dziećmi Rodziców, którzy spełniali warunki zawarte w Rozporządzeniu. W tym czasie do żłobka uczęszczała grupa 14 dzieci. Ze względu na różny wiek dzieci staraliśmy się dopasować zajęcia odpowiednio dobrane do każdej grupy wiekowej.
Tematem przewodnim zajęć był ruch. W planie dominowały zabawy ruchowe oraz rytmiczne. Dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych, przejściach przez tory przeszkód czy też rzutach do celu.
Od 19 kwietnia placówka była już otwarta dla wszystkich dzieci. Ku naszemu zdziwieniu dzieci po tak długiej przerwie wróciły do żłobka z uśmiechem na twarzy. Liczebność dzieci była bardzo dużo i nasz żłobek znowu tętnił życiem. Korzystając ze słonecznych dni dzieci wraz z opiekunkami mogły wyjść na spacer wokół żłobka i poszukać pierwszych pojawiających kwitnących kwiatów w naszym ogrodzie. Dzieci ozdobiły nasz plac rysunkami kolorową kredą oraz spożytkowały swoją energię łapiąc duże bańki mydlane. Niestety zmienna pogoda nie umożliwiła nam jeszcze korzystania z naszego placu zabaw.
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Dzieci cały dzień miały dostęp do przeróżnych książeczek, które czytały i oglądały wraz z opiekunkami. Na zajęciach nasi podopieczni dowiedzieli się ,że czytanie ma wiele zalet: między innymi poszerza naszą wiedzę oraz pobudza wyobraźnię. Żłobkowicze z okazji tego święta otrzymali prezenty w postaci zakładek do książek w kształcie sowy wykonane przez Panie opiekunki.
W ostatnim tygodniu tematem zajęć było życie na wsi. Dzieci poprzez zajęcia dydaktyczne oraz prezentacje multimedialne mogły poznać zwierzęta hodowane na wsi oraz czerpane z nich pożytki. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw naśladowczych najbardziej lubianych przez dzieci.
Zapraszamy do śledzenia bieżącej fotorelacji z naszych działań na stronie internetowej żłobka oraz Facebook’u.

Agnieszka Sikora

powrót do listy