Wydarzenia

2021-08-09

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (lipiec 2021r.)


zlobek
Kartka z życia żłobka „Misiowy Zakątek” we Frydrychowicach
„Lato w słońcu skąpane,
tak bardzo przez nas kochane.
W lecie wakacje, wędrówki piesze.
Każdą przygodą się cieszę.
To pora roku o złotym kolorze,
bo słońce oświetla nas
nad naszym polskim morzem.”

Upragnione i długo wyczekiwane lato nareszcie zawitało do naszego żłobka. Powitaliśmy wakacje w dobrych humorach, a piękne, słoneczne dni sprzyjały wszystkim grupom podczas pobytu na placu zabaw. Wakacyjna pora wyzwoliła w dzieciach wiele radości i energii, która przekładała się na aktywne i twórcze spędzanie czasu.

Oprócz regularnego udziału w zabawach na świeżym powietrzu, nasi milusińscy uczestniczyli również w ciekawych zajęciach edukacyjnych. m. in. ruchowych, plastycznych, z elementami muzyki i języka angielskiego. Tematyka zajęć w lipcu dotyczyła polskich krajobrazów oraz miejsc, które odwiedzamy w czasie wakacji. Podczas prezentacji multimedialnych wykorzystywanych na zajęciach, dzieci miały okazję zobaczyć piękne zakątki naszego kraju. Wirtualna podróż przeniosła nas w ciekawe miejsca m.in. nad polskie morze, w góry oraz jeziora. W kolejnych tygodniach lipca organizowałyśmy zabawy utrwalające znajomość kolorów. Grupa starszaków poznała również niezwykły świat zwierząt egzotycznych i domowych. Oglądanie książek z ilustracjami zwierząt miało na celu rozbudzić ciekawość poznawczą dzieci oraz wzbogacić wiedzę o świecie.

W tym roku po raz pierwszy możemy pochwalić się nową atrakcją w żłobku, czyli kącikiem ogrodniczym, w którym prowadzimy wraz z dziećmi uprawę kwiatów i warzyw. Obserwując i nawadniając rośliny, mamy nadzieję, że nasza uprawa przyniesie piękne plony. Część z nich nadaje się już do spożycia. Za niedługo będziemy mogli zobaczyć efekty naszej pracy, kiedy wszystkie warzywa będą w pełni dojrzałe.

Absolwentom, którzy w czerwcu i lipcu pożegnali się ze żłobkiem, życzymy powodzenia w dalszym dążeniu do samodzielności oraz życzymy samych pięknych chwil w przedszkolu bogatych o nowe i niezapomniane doświadczenia. Jesteśmy z Was bardzo dumne i mamy ogromną nadzieję, że czas spędzony w żłobku będziecie zawsze mile wspominać.

Wydarzenia z życia żłobka i fotorelacje można śledzić na naszej stronie internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl , ale również na funpage’u „Misiowego Zakątka” na portalu społecznościowym Facebook. Serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania i polubienia naszych stron.

Marta Pękala

powrót do listy