Wydarzenia

2022-08-03

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA lipiec 2022


zlobek
„Kiedy słońce mocno praży,
najprzyjemniej jest na plaży.
Złoty piasek w pięty grzeje.
Ja się śmieję, wiatr się śmieje. “
Zawitało lato wielkimi krokami niosąc ze sobą najcieplejsze dni radując przy tym nasze twarze . Promyki słońca ukradkiem zaglądają przez nasze okna zwiastując pogodne dni .
Czas ten pozwala nam spędzić chwile na świeżym powietrzu ciesząc dzieci a nie ma nic wspanialszego niż uśmiech dziecka.
Lato czyż to nie najpiękniejsza pora roku.
W miesiącu lipcu dużo czasu spędzaliśmy na podwórku, a dodatkową atrakcją były warsztaty z sensoplastyki. W tym celu dzień wcześniej zostały przygotowane streczowane altanki.
Każde dziecko za pomocą farb malowało rękami co tylko zapragnęło tworząc barwne i kolorowe mozaiki. Dzieci wraz z opiekunkami bawiły się przy tym wyśmienicie. Dało to możliwość rozwijania wyobraźni ,kreatywności a przecież o to chodzi ,aby dziecko czuło się pewnie w tym co robi.
Nasz temat przewodni na zajęciach to podroże zabraliśmy naszych żłobkowiczów w podróż dookoła Polski gdzie pierwszą naszą stacją było morze bawiliśmy się piaskiem tworząc budowle dzięki którym powstawały rożnorodne zwierzątka ,rybki, kwiaty i wiele rozmaitych pyszności .
Słuchaliśmy szumu morza a za pomocą kart onomatopei naśladowaliśmy odgłosy zwierząt . A gdy nadszedł dalszej podróży czas wybraliśmy się szlakiem gór poznając piękne krajobrazy roztaczające się na wyżyny .
Przedstawiona została prezentacja multimedialna na której uczyliśmy się jak prawidłowo zachowywać się w lesie, bo przecież każde dziecko powinno wiedzieć jak dbać o zieleń .
Pokazując świat przyrody dzieci mogły usłyszeć szum drzew ,świergot ptaszków pobudzając wszelkie bodźce .
Głównym tematem na zajęciach plastycznych były zwierzęta pozwoliło nam to przenieś dzieci do świata zoo gdzie poznawali kształt, kolor ,wielkość zwierzątka czy żyje na lądzie, w wodzie, a może w powietrzu .
Przez cały miesiąc pracowaliśmy bardzo intensywnie dbając ,aby każdy żłobowicz czerpał radość z zajęć które organizujemy obdarzając nas pięknym uśmiechem.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia wydarzeń na naszym profilu na portalu społecznościowym Facebook.
Patrycja Spórna

powrót do listy