Wydarzenia

2023-12-14

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (listopad 2023)


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA „MISIOWY ZAKĄTEK” WE FRYDRYCHOWICACH (Listopad 2023r.)

 

 

„Lubię wiatr jesienny, kiedy w sadzie dzwoni,

Gdy strąca pod nogi liście z grusz, jabłoni”

 

Za nami kolejny miesiąc pełen wrażeń i doświadczeń w naszym żłobku. W listopadzie działo się bardzo dużo. W ciepłe i pogodne dni nasi żłobkowicze chętnie wychodzili na spacery do naszego ogrodu, obserwując zmieniający się każdego dnia jesienny krajobraz.

Początkiem miesiąca dzieci miały okazje wziąć udział w projekcie „Zdrowe dzieci” organizowanego i finansowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach programu „Zdrowie”. Dzieci rozpoczęły zajęcia od zabawy ruchowej pt. „Jarzynowa gimnastyka” znakomicie się przy tym bawiąc. Taka aktywność pomaga budować szereg umiejętności motorycznych oraz koordynacyjnych. Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie nowych potraw. Nasi żłobkowicze chętnie brali udział w zajęciach próbując zdrowych smakołyków.

Za nami kolejne witaminkowe wyzwanie. W ramach projektu „Witaminki” dzieci podjęły się zadań przygotowanych przez buraka Bruna. Na początku zapoznaliśmy się z wyglądem buraka, jego właściwościami oraz tym, do czego możemy go wykorzystać. Następnie odbyła się degustacja buraczka w postaci chrupiących słupeczków. Podczas zajęć kulinarnych dzieci wykonały sok z buraka, który bardzo im smakował. Na koniec żłobkowicze wykonali prace plastyczną pt. „Burak”

Jak co roku w naszej placówce, obchodziliśmy Święto Niepodległości. Była to lekcja patriotyzmu dla najmłodszych. Dzieci w ramach zajęć poznały symbole i barwy narodowe oraz wykonały pracę plastyczną pt. „Flaga Polski”. Aby wyjątkowo uczcić ten dzień Żłobek zorganizował wernisaż pt. „Symbole Narodowe. Na korytarzu można było podziwiać prace wykonane przez naszych żłobkowiczów wraz z rodzicami. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas.

W listopadzie swoje święto obchodzi ulubiona przytulanka i przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Z tej okazji dzieci śpiewały i tańczyły w rytm misiowych piosenek. Nie zabrakło pracy plastycznej, w której przygotowanie zaangażowali się wszyscy żłobkowicze.  Dzień ten był pełen uśmiechu i dobrej zabawy.

Miesiąc listopad jest również czasem przygotowań do okresu zimowego i Świąt Bożego Narodzenia. Pod koniec miesiąca w oknach pojawiły się zimowe dekoracje, a w ostatnim dniu miesiąca dzieci przystroiły choinkę. Powiesiły na niej wyjątkowe ozdoby, które własnoręcznie wykonały wraz ze swoimi rodzicami, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia wydarzeń na naszym profilu na portalu społecznościowym Facebook.

                                                                                                                                 Beata Byrska

 

 

powrót do listy