Wydarzenia

2021-02-26

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA LUTY 2021


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA-LUTY 2021

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.

Na początku lutego w naszej placówce zawitał karnawał, gdzie odbył się bal pt.”Dzień wymarzonego bohatera”. W tym dniu sale żłobkowe zmieniły się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, strażaków, policjantów, zwierzątek i wiele innych barwnych i ciekawych postaci. Nad przebiegiem zabawy czuwał personel, który również wpasował się w atmosferę karnawału i przebrał się za pszczółki oraz biedronki. Przy dźwiękach skocznej muzyki radosnym zabawom nie było końca. Żłobkowicze z wielką radością i uśmiechem na twarzy uczestniczyli w przygotowanych zabawach. W trakcie imprezy nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Ach co to był za bal… już nie możemy się doczekać kolejnej fantastycznej imprezy.
W pierwszych tygodniach lutego realizowana była tematyka dotycząca przedmiotów wykorzystywanych w pracach kuchennych. Dzieci miały możliwość poznania i oglądania różnego rodzaju sprzętu kuchennego. Dowiedziały się jak nazywają i do czego służą garnki, patelnie, miski. Również w tym dniu dzieci wykonały prace plastyczną pt.”Kolorowy garnek”. Są to zabawy, w których dzieci zdobywają wiedzę, poszerzają słownictwo, ćwiczą mowę i myślenie.
Dzieci z grupy średniej uczestniczyły w zajęciach „Kuchcikowo”, gdzie pod nadzorem opiekunek przygotowały sok pomarańczowo-marchewkowy. Następnie samodzielnie zrobiły smaczne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki, które z wielkim apetytem zjadły podczas podwieczorku popijając owocowym sokiem. Dzięki takim zajęciom dziecko kształtuje w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność i wyobraźnię.
W lutym z okazji Dnia Świętego Walentego zrobiliśmy dzieciom piękne zdjęcia z balonikami w kształcie serca oraz podarowałyśmy im „walentynkowe misie”.
Dnia 16 lutego w naszym żłobku zostały zorganizowane warsztaty plastyczne pt. "Owocowa przygoda". Polegały na malowaniu farbą kartonowych warzyw i owoców. Dzieci do kolorowania używały swoich stóp. Była to świetna zabawa, która pozwoliła rozwinąć relacje społeczne poprzez współprace w grupie. Miała ona również na celu pobudzenie twórczości dzieci. Zajęcia sensoplastyczne dały dzieciom dużo radości, uśmiechu na twarzy miały one na celu ćwiczenie rozwoju zmysłu dotyku dziecka, koordynacje, sprawność fizyczną oraz manualną.
Nie zabrakło też śpiewania piosenek, wesołych wierszyków i czytania bajek, rozmów, zabaw, prezentacji multimedialnych oraz zajęć ruchowych, które towarzyszyły nam każdego dnia. To tylko jedne z wielu metod stosowanych podczas zajęć.
Zapraszamy do śledzenia bieżącej fotorelacji z naszych działań na stronie internetowej żłobka oraz facebook'u.

Ewa Kukieła 

powrót do listy