Wydarzenia

2024-03-04

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (LUTY 2024r.)


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA

„MISIOWY ZAKĄTEK” WE FRYDRYCHOWICACH

 

                                                                                                                                                                    

 

 

„Idzie luty podkuj buty”

Wbrew wszystkim znanym słowom luty powitał nas słońcem i wczesnowiosenną temperaturą. Dzięki temu mogliśmy korzystać z podwórka spacerując i obserwując zmieniającą się przyrodę. Każdy spacer to porcja nowych wrażeń i świetna nauka poznawania nowych słów i nabierania odporności.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem, brały udział we wszystkich aktywnościach i zajęciach zgodne z miesięcznym planem pracy. Miały okazje zdobyć nowe doświadczenia, umiejętności i wiedzę, które z pewnością przydadzą się im w dalszej edukacji a także w życiu codziennym.

Na początku lutego w ramach projektu #PKO Dzieciom Fundacja PKO Banku Polskiego  przekazała naszemu żłobkowi zestaw ratunkowy LifeVac. Projekt Fundacji skierowany jest do najmłodszych dzieci, które ze względu na swój wiek są często narażone na zadławienia. Urządzenie to umożliwia szybkie i skuteczne udrażnianie dróg oddechowych osobom, które się krztuszą lub dławią. Sprzęt jest bezpieczny dla maluchów. Jego działanie polega na zasysaniu ciała obcego z dróg oddechowych poszkodowanego w sposób nieinwazyjny i skuteczny. Bardzo dziękujemy za przekazanie urządzenia i cieszymy się, że będziemy wszyscy czuć się bezpiecznie mając LifeVac w naszej placówce.

Luty obfitował w wiele interesujących wydarzeń i kultywowaliśmy tradycję obchodów: Tłustego Czwartku, Walentynek. Wszystkie dzieci w Tłusty Czwartek  z radością uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, plastycznych gdzie wykonali z papieru pączki i udekorowały kolorowymi ozdobami, zaś podczas podwieczorku zajadały ze smakiem pyszne pączki.

W dniu Świętego Walentego zostały wykonane piękne walentynkowe prace w kształcie serc i pamiątkowe zdjęcia. Warto celebrować takie dni w roku, by pokazać dzieciom, że okazywanie sobie uczuć jest ważne, oczywiście nie tylko w jeden dzień, ale przez cały rok. Był to dzień miłych i niezapomnianych wrażeń.

W ramach realizacji projektu „WITAMINKI” poznaliśmy warzywną bohaterkę Paprykę - Polę. Podczas zajęć wykonaliśmy „Paprykowy pociąg”, który składał się z papryki, marchewki, ogórków i pomidorów. Dzieci podczas degustacji miały okazje poznać wygląd, zapach i smak papryki. W tym dniu nie zabrakło również świetnej zabawy do piosenki „Paprykowa Pola” a uwieńczeniem zajęć było wykonanie  przepięknej pracy plastycznej „Kolorowe papryki”.

W ramach światowego Dnia Dinozaura, przenieśliśmy się w czasy prehistoryczne. Dzieci tego dnia z wielką przyjemnością i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu pobudzić ich wyobraźnię i poprzez zabawę przybliżyć tajemnice tych niezwykłych gadów. Dzieci uwielbiają dinozaury, a my o tym wiemy, dlatego na ten dzień przygotowaliśmy pokaz figurek dinozaurów oraz pamiątkowe zdjęcia z bohaterami tego dnia. Był to dzień pełen wrażeń, który wzbogacił wiedzę o cenne informacje.

W lutym nie zabrakło również śpiewania piosenek, czytania bajek, wierszyków, rozmów, zabaw, malowania różnymi technikami oraz zajęć ruchowych, które towarzyszyły nam i dawały wiele uśmiechu  każdego dnia.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia wydarzeń na portalu społecznościowym Facebook.

 

 

 

Ewa Kukieła

powrót do listy