Wydarzenia

2022-06-14

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (MAJ 2022)


zlobek
„Maszeruje wiosna
A ptaszki wokoło
Lecą i świergocą
Głośno i wesoło
Maszeruje wiosna w ręku
Trzyma kwiat gdy go
W górę wznosi
Zielenieje świat”

W maju wiosna była w pełnym rozkwicie. Słońce z każdym dniem świeciło coraz mocniej, a roślinność zaskakiwała swoim szybkim rozwojem . W tym miesiącu pogoda pozwoliła nam na liczne wyjścia na podwórko. Na naszym placu zabaw zainteresowanie  wybudzają nowo postawione atrakcje takie jak np. autko strażackie lub tablica manipulacyjna.  Największym zainteresowaniem dzieci cieszą się piaskownice, gdzie dzieci mają możliwość rozwijać swoją koordynację , kreatywność i wyobraźnię. Ta radość i uśmiechy dzieci pokazują nam jak bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystujemy każdy promyk słońca.

W ogrodzie także zadbaliśmy o nasz kącik ogrodniczy. Nasi żłobkowicze zaczęli  od posiania różnego rodzaju kwiatów , warzyw oraz posadzenia cebulek. Razem z dziećmi będziemy obserwować rozwój roślin i dbać o ich nawadnianie. Mamy nadzieję, że nasza uprawa przyniesie piękne plony.

W naszej placówce zorganizowany został kolejny wernisaż pt. ""KARTKA URODZINOWA-10lecie Żłobka "Misiowy Zakątek” we Frydrychowicach”. Serdecznie dziękujemy  za udział w wernisażu.  Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe. Wymagały czasu, zaangażowania oraz pomysłowości ze strony dzieci i rodziców. Piękne prace zostały wyeksponowane na naszym korytarzu, a dzieci za udział w wernisażu otrzymały dyplomy i notesiki z ozdobnym  ołówkiem.

W miesiącu maju motywem przewodnim był Dzień Rodziny. W naszym miesięcznym planie nie zabrakło wielu zajęć plastycznych, sensorycznych , dydaktycznych czy też ruchowych. W tym miesiącu jednak dominowały zajęcia rytmiczne i muzyczne , w których dzieci z chęcią uczyły się nowych piosenek i układów tanecznych dla swoich rodziców na Dzień Rodziny, które można obejrzeć na naszym profilu na portalu społecznościowym .

Maj był szczególnym miesiącem dla naszej palcówki. W tym roku zorganizowaliśmy Jubileusz 10-lecia żłobka połączony z Dniem Rodziny. Do naszego żłobka zostali zaproszeni  wyjątkowi goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Gminy Wieprz p. Mieczysław Żyła wraz z radnymi: p. Bogusławą Hrapkowicz, , p.Katarzyną Stawowy,  p. Januszem Górkiewiczem,                      p. Władysławem Kasperekiem,  p. Adamem Rusinkiem oraz Sekretarz Gminy Wieprz  p. Marta Mrozik,    Proboszcz Kanonik ks. Krzysztof Bogdał, ks. Rezydent Kanonik Józef Gwiazdoń, a także najbliżsi członkowie rodzin naszych żłobkowiczów. Dyrektor placówki  p. Barbara Bliźniak powitała wszystkich obecnych gości oraz przedstawiła m.in. rozwój placówki , która była pierwsza w powiecie wadowickim, realizację projektów oraz udziały w licznych konkursach. Momentem kulminacyjnym spotkania było uroczyste wniesienie tortu w kształcie misia. Nasz pierwszy absolwent żłobka Marek wraz ze żłobkowiczami  zdmuchnęli świeczki na torcie i wszyscy goście zaśpiewali wspólne Sto lat! Uczestnikom spotkania przedstawiono prezentację multimedialną ukazującą całokształt pracy opiekuńczo-wychowawczej. Oprawa muzyczna uświetniła spotkanie ,a  upominki przygotowane w placówce, sprawiły wiele radości wszystkim obdarowanym. Po oficjalnej części spotkania, była pora na poczęstunek i wymianę doświadczeń.

 10 lat naszej działalności to czas podejmowanych działań, rozwoju, podnoszenia standardów i wielu osiągnięć. Serdecznie dziękujemy Państwu za przybycie , za wspólne świętowanie Dnia Rodziny oraz 10-lecia Żłobka.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl.oraz śledzenia zdjęć i filmów na funpage’u na portalu społecznościowym  Facebook.

 

Agnieszka Sikora

powrót do listy