Wydarzenia

2021-04-09

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA MARZEC 2021


zlobek
„Wiosna w błękitnej sukience
bierze krokusy na ręce.
Wykąpie je w rosie świeżej
i w nowe płatki ubierze…”

Miesiąc marzec to czas kiedy wszyscy czekają na przyjście Pani Wiosny. Nie było inaczej też u nas. Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami „Dnia Wiosny” dzieci w naszym żłobku uczestniczyły w zorganizowanych, okolicznościowych zajęciach i zabawach. Na zajęciach plastycznych nasi podopieczni „wyczarowali” kolorowe kwiaty i piękne prace o tematyce wiosennej. Podczas zajęć dzieci oglądały ilustracje przedstawiające pierwsze oznaki wiosny: topnienie śniegu, świecące słońce i padający deszcz, pierwsze wiosenne kwiaty tj. przebiśniegi, krokusy. Przygotowane prezentacje multimedialne w łatwy sposób przeniosły wszystkich na wiosenne łąki. Nadmiar wiosennej energii spożytkowaliśmy poprzez zabawy ruchowe o tematyce wiosennej. Korzystając z pierwszych, ciepłych promieni słońca dzieci wraz z opiekunkami mogły szukać pierwszych oznak wiosny podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.

Chłopcy w tym miesiącu oczywiście nie zapomnieli o swoich koleżankach ze żłobka podczas „Dnia Kobiet” i obdarowali je kwiatami ręcznie wykonanymi w naszej placówce. Nie zabrakło w tym dniu wspólnych zabaw.
W każdej grupie zostały zorganizowane zajęcia sensoryczne z wykorzystaniem kolorowych makaronów. Zadaniem zabaw sensorycznych było dostarczenie różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów naszych żłobkowiczów. Dzieci ćwiczyły również motorykę małą oraz kreatywność. Zajęcia z kolorowym makaronem okazały się świetnym pomysłem. Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach poszerzając swój świat doznań. Przeprowadzone zajęcia były jednym z punktów realizowanego projektu w ramach, którego nasza placówka po raz kolejny uzyskała Certyfikat „Bezpieczny i przyjazny żłobek XX edycja”. Konkurs realizowany był przez Studium Prawa Europejskiego. Trwał w okresie od 19 października 2020 r. do 15 marca 2021 r Głównym celem ogólnopolskiego konkursu jest rozwijanie aktywności dzieci, wdrażanie do samodzielności oraz rozbudzanie ciekawości otaczającym światem. Za nami wiele ciekawych, zrealizowanych projektów. Dziękujemy rodzicom za współpracę w czasie realizacji zadań konkursowych.

Ostatni tyczeń zajęć dzieci miały okazję poznać zwyczaje i tradycje związane ze świętami Wielkanocnymi. Dzieci samodzielnie zasiały rzeżuchę i obserwowały jej wzrost, wykonywały prace plastyczne związane ze zbliżającymi świętami. Każdy żłobkowicz został obdarowany wielkanocnym prezentem tj. ręcznie robionymi kurczaczkami. W placówce zostały wykonane również kartki i stroiki świąteczne, które zostały przekazane z najserdeczniejszymi życzeniami do osób wspierających naszą placówkę swoimi działaniami.
Niestety ostatni tydzień przedświąteczny żłobek częściowo zawiesił swoją działalność zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 żłobek, sprawując obecnie opiekę tylko nad dziećmi Rodziców, którzy spełniają warunki zawarte w Rozporządzeniu.
Liczymy na szybki powrót wszystkich dzieci do naszej placówki.
Czekamy na Was z utęsknieniem.
Zapraszamy do śledzenia bieżącej fotorelacji z naszych działań na stronie internetowej żłobka oraz facebook'u.

Sylwia Grochol

powrót do listy