Wydarzenia

2022-04-04

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (MARZEC 2022r.)


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA „MISIOWY ZAKĄTEK” WE FRYDRYCHOWICACH

MARZEC 2022

 

„Przyszła do nas piękna wiosna,

Wielką radość nam przyniosła...”

 

            Wiosna przyniosła nam wielką radość, a wraz z nią energię na nowe przygody
i zabawę. Pogoda była iście wiosenna, raz słońce, raz deszczyk...bo przecież, jak przysłowie mówi „w marcu, jak w garncu”. Nie mniej jednak mieliśmy możliwość częstego korzystania
z promieni słonecznych i wspólny czas spędzaliśmy na odkrywaniu pierwszych oznak wiosny. Naszym podwórkowym wyprawom towarzyszyły śpiewy ptaków, dzieci dostrzegały rosnące wokół żłobka kwiaty, a w szczególności piękne krokusy. Kiedy pogoda nie dopisywała, nasze wiosenne odkrycia odbywały się podczas codziennych zajęć. Dzieci między innymi poznawały kwiaty i same tworzyły kwieciste łąki. Ponadto, każde zabawy oparte były na aspekcie ruchowym i poznawczym, nawiązywały do tematyki w danym dniu- w tym wypadku tematem przewodnim była wiosna- i wzbogacone zostały o filmy edukacyjne oraz prezentacje multimedialne. Połączenie ruchu, dźwięku, muzyki, czy realnych fotografii staje się atrakcyjniejsze i wpływa na wszystkie zmysły dzieci. Prace plastyczne były równie kreatywne i w tym celu zastosowane zostały ciekawe techniki plastyczne, które pomogły stworzyć piękne, wiosenne pejzaże, kwiaty oraz zwierzęta zamieszkujące lasy i łąki. Ponadto, przeprowadzone zostały zajęcia sensoryczne z wykorzystaniem makaronu. Dzieci samodzielnie tworzyły makaronowe naszyjniki, a przy okazji zdobywały umiejętność koordynacji wzrokowo-ruchowej.
            15 marca, był dniem, w którym celebrowaliśmy Dzień Piekarza. Oprócz tego, że dzieci w teorii poznawały ciekawy zawód, toteż same mogły wykonać wypieki z masy solnej. Z kolei 21 marzec, to czas spotkania z Panią Wiosną, której sama obecność wzbudziła wiele pozytywnych emocji u dzieci. Wraz z nią zawitał uśmiech, słońce i radość. Każda grupa śpiewała wiosenne piosenki. Był taniec, śpiew i zagadki związane z wiosną.
Każdy miesiąc przynosi nowe doświadczenia i odkrycia. Wymaga to od nas kreatywności
i bogatego, nieszablonowego myślenia w każdym aspekcie życiowym dzieci. Przynosi to ogromną satysfakcję, zwłaszcza, kiedy na naszych oczach Maluszki nabywają nowe zdolności, które dla nich są ogromnym krokiem milowym w ich rozwoju.

„Mieć nadzieję znaczy oczekiwać, że dobro jest możliwe”-
                                                  
Soren Kierkegaard

            Nadzieja...na lepsze jutro...Nadeszły ciężkie czasy dla naszych sąsiadów z Ukrainy. Każdego dnia walczą o swoją godność, szukają schronienia i bezpieczeństwa dla swoich dzieci. Dla nas to moment, aby poszkodowanym pokazać, że całym sercem jesteśmy dla nich, zjednoczeni myślami. Żłobek „Misiowy Zakątek” we Frydrychowicach
w ramach organizowanej zbiórki mającej na celu pomoc osobom dotkniętym wojną wraz
z pomocą wielu hojnych osób zebrał najpotrzebniejsze produkty zarówno spożywcze, jak
i higieniczne. To zapewne kropla w morzu potrzeb, ale wierzymy, że takie inicjatywy przyniosą zamierzone efekty i poprawią sytuację życiową poszkodowanym. Serdeczne podziękowania dla osób, które pomogły w zbiórce artykułów. Dobro powraca ze zdwojoną siłą!

Paulina Bartyzel

powrót do listy