Wydarzenia

2024-04-09

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (MARZEC 2024r.)


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA „MISIOWY ZAKĄTEK” WE FRYDRYCHOWICACH
„Wiosna w błękitnej sukience
bierze krokusy na ręce.
Wykąpie je w rosie świeżej
i w nowe płatki ubierze…”
Miesiąc marzec przywitał na piękną, słoneczną i ciepłą aurą. Nareszcie przyszła upragniona wiosna. Czas kiedy wszystko budzi się do życia, dodaje nam energii do podejmowani i realizowania nowych działań.
Tematy przewodnie zajęć na miesiąc marzec dotyczyły poznawania zmysłów, nadchodzącej wiosny oraz tradycji wielkanocnych. Nasi żłobkowicze uczestniczyli w ciekawych zajęciach ruchowych, plastycznych, rytmicznych oraz muzycznych z elementami języka angielskiego, z którym dzieci oswajają się poprzez zabawę i śpiew. Podczas sprzyjającej pogody dzieci często spacerowały łapiąc promyki słońca i szukając pierwszych oznak wiosny, których nie brakuje w naszym żłobkowym ogrodzie. Rozkwitły kolorowe krokusy i tulipany. W naszym stałym harmonogramie dnia nie zabrakło zabaw manipulacyjnych z klockami, kolorowymi układankami a także puzzlami.
Projekt „Witaminki” pozwolił nam poznać kolejne warzywo. Tym razem naszym głównym bohaterem był szpinak Szymek. Zajęcia miały na celu zachęcanie do poznawania nowych smaków oraz kształtowania zdrowego stylu życia. Żłobkowicze z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem przygotowali sok szpinakowo-jabłkowy. Degustowali również cytrynę i jabłko, tym samym porównali smak kwaśny i słodki.
8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Wszystkie dziewczynki zostały obdarowane drobnymi upominkami ręcznie wykonanymi w naszej placówce.
21 marca odwiedził nas wyjątkowy gość. Przyjście Pani Wiosny wzbudziło wielkie zaciekawienie wśród żłobkowiczów. Dzieci przywitały Panią Wiosnę wesołymi piosenkami, a na koniec zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia z tego szczególnego dnia.
Z okazji świąt Wielkanocnych został zorganizowany wernisaż pt. „Wielkanocnym zwyczajem…”. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za tak liczny udział w przygotowaniu pięknych i różnorodnych prac, które przyozdobiły naszą placówkę. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.
Zgodnie z planem pracy dzieci poznały tradycje i obyczaje związane z tym pięknym świętem. Sianie rzeżuchy wzbudziło duże zainteresowanie. W ciągu kilku kolejnych dni mali obserwatorzy przypatrywali się jak małe ziarenka kiełkują i wzrastają. Podczas zajęć sensorycznych nie mogło zbraknąć malowania pisanek. Wprawdzie było to malowanie dużych jajek wyciętych z tektury ale dostarczyło naszym podopiecznym dużo zabawy i uśmiechu. Zajęcia plastyczne to doskonały sposób na ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności. Nie zabrakło również wielkanocnej sesji zdjęciowej, która już całkowicie wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia wydarzeń na portalu społecznościowym Facebook.
Domider Joanna

powrót do listy