Wydarzenia

2023-09-08

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (sierpień 2023r.)


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (sierpień 2023r.)
„Szumią lasy, pachną łąki
słońce tańczy wokół nas.
Odchodzimy już ze żłobka,
bo przedszkola nadszedł czas.”

Okres wakacyjny wyzwolił w dzieciach wiele radości i energii, która przekładała się na aktywne i twórcze spędzanie czasu. W letnie dni nasi milusińscy chętnie spędzali czas na świeżym powietrzu, beztrosko i radośnie bawiąc się oraz wygrzewając w ciepłych promieniach słońca.
Oprócz regularnego udziału w zabawach na świeżym powietrzu, dzieci uczestniczyły również w ciekawych zajęciach edukacyjnych. m. in. plastycznych, ruchowych, z elementami muzyki i języka angielskiego. Lato to wyjątkowy czas. W powietrzu unosi się zapach kwiatów, świeżo koszonej trawy, łąki pachną ziołami i obfitują w polne kwiaty. To także idealny moment na stworzenie ciekawych i kreatywnych prac plastycznych z wykorzystaniem tego, co oferuje nam natura, dlatego podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały m.in. obrazy z polnych kwiatów. W trakcie zajęć kulinarnych pt. „Arbuzowy zawrót głowy” dzieci mogły samodzielnie stworzyć własną kompozycję owocową, a następnie zjeść ze smakiem swoje kolorowe dzieło. „Kuchcikowo” pozwala dzieciom rozwijać zainteresowania kulinarne oraz kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe.

Sierpień to czas pełen wzruszeń , radości, jak również chwil do refleksji i wspomnień. Takim szczególnym momentem zarówno dla nas, jak i naszych starszych milusińskich było tegoroczne pożegnanie Absolwentów, które upłynęło w rodzinnej, a przede wszystkim uroczystej atmosferze. Pożegnanie to czas niezwykły i niezapomniany zarówno dla dzieci, rodziców, a także dla wszystkich pracowników żłobka. Jak co roku zostały przygotowane dla naszych Absolwentów prezenty – niespodzianki, w skład których już tradycyjnie wchodzi „Misiowa torba”. Zostały w niej zawarte wszystkie prace plastyczne, dyplom ukończenia żłobka oraz płyta pełna wspomnień. Wspólne gry i zabawy edukacyjne spowodowały, iż dzieci stały się samodzielnymi i odważnymi, pełnymi pomysłów przedszkolakami. Wiemy, że jesteście gotowi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań w przyszłości. Były to dni wyjątkowe dla każdego z Was, ponieważ wszystko co pierwsze i ważne przeżywa się najgłębiej właśnie w wieku dzieciństwa.

Pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom naszych Absolwentów za przybycie na uroczystość, za poświęcony czas, miłe słowa, a zwłaszcza za owocną współpracę. Życzymy Państwu licznych powodów do satysfakcji z rozwoju i postępów Waszych Dzieci. Wszystkim trzylatkom życzymy samych sukcesów, wszelkiej pomyślności oraz powodzenia!

Wydarzenia z życia żłobka można zobaczyć na naszym funpage’u na portalu społecznościowym Facebook, a także na stronie internetowej zlobekfrydrychowice.wieprz.pl

Marta Pękala

powrót do listy