Wydarzenia

2023-02-06

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (STYCZEŃ 2023r)


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA „MISIOWY ZAKĄTEK” WE FRYDRYCHOWICACH

STYCZEŃ 2023

„Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

Szczypie w nosy, szczypie w uszy,

Mroźnym śniegiem w oczy prószy…”

 

            Nowy rok przed nami, a więc czas na wyznaczenie i realizacje postanowień noworocznych. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że dla Nas- jako żłobka, najważniejszym celem jest wszechstronny rozwój dzieci, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie
i zastosowaniu rozmaitych metod oraz technik pracy. Styczeń rozpieścił nas iście zimową aurą, dzięki czemu mieliśmy możliwość na wspólne zabawy na śniegu. Dlatego, gdy tylko pogoda pozwoliła spędzaliśmy chwile na spacerach, czy sankach. Nie mogło również zabraknąć wspólnie ulepionego bałwana, który w styczniowe poranki witał nasze dzieci w żłobku. Tematyka zajęć dotyczyła pomocy zwierzętom w czasie zimy, dlaczego lód topnieje, zjawisk atmosferycznych, czy zimowych odkryć. Inspiracje do zabaw czerpiemy z zainteresowań i potrzeb dzieci.
           18 stycznia obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka, który do dnia dzisiejszego cieszy się sympatią dzieci, a nawet dorosłych. Tego dnia urządziliśmy sobie kącik czytelniczy i wspólnie przeczytaliśmy przygody uroczego misia i jego przyjaciół.

„To dla Ciebie droga Babciu, drogi Dziadku, dziś serduszko moje cichuteńko gra…”

            21 i 22 stycznia, to niezwykle wyjątkowe dni w roku, czyli Dzień Babci i Dziadka. Dla każdego dziecka dziadkowie są ostoją, wsparciem i bezgraniczną miłością. W podziękowaniu za ich nieustanną obecność, dzieci podarowały swoim dziadkom ręcznie wykonane upominki oraz każda grupa przygotowała film z życzeniami długich lat życia. Grupa maluszków zatańczyła do piosenki pt. „Baby Shark”, grupa średnia wyrecytowała wiersz pt. „Kochana Babciu, kochany Dziadku”, z kolei grupa starsza zatańczyła i zaśpiewała piosenkę pt. „To dla Ciebie droga Babciu”. Ponadto, wykonaliśmy pamiątkową sesję zdjęciową, której tytuł brzmiał „Herbatka u babci i dziadka”.

Styczeń to okres zimowych balów. 31 stycznia w naszym żłobku odbyła się zabawa karnawałowa pt. „Bal na łące”. Tego dnia dzieci przygotowały i przyodziały się w bajeczne kostiumy. Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy dobrze znanych i lubianych piosenkach. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie i w ciekawy sposób wykreował swoją karnawałową postać. Były zabawy z chustą animacyjną, z balonami, w kółeczku i w parach. Uśmiechu i radości nie było końca. Uwieńczeniem wyjątkowego balu były pamiątkowe zdjęcia na tle karnawałowej ścianki.Przed nami cały rok nowych doświadczeń, zdarzeń… Ciekawe co dobrego przyniosą nam kolejne miesiące…

Zapraszamy zainteresowanych do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia zdjęć i filmów na funpage’u na portalu społecznościowym Facebook.

 

Paulina Bartyzel

powrót do listy