Wydarzenia

2023-10-05

KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA (wrzesień 2023)


zlobek
KARTKA Z ŻYCIA ŻŁOBKA „MISIOWY ZAKĄTEK” WE FRYDRYCHOWICACH

WRZESIEŃ 2023

 

Idzie lasem Pani Jesień,

jarzębinę w koszu niesie.

Daj korali nam troszeczkę,

nawleczemy na niteczkę…”

 

            Za nami wrzesień, a dla wielu dzieci miesiąc, w którym rozpoczynają swoją nową przygodę w żłobku. Dlatego, wszystkie cele dydaktyczne i merytoryczne dostosowane zostały do indywidualnych potrzeb i możliwości dzielnych Żłobkowiczów. Pierwsze tygodnie skupione były na wspólnych zabawach o charakterze integracyjnym i uspołeczniającym.
Poza tym wiele ćwiczeń kształtowały nie tylko motorykę małą i dużą, ale także tożsamość społeczną w grupie żłobkowej i wspomagały w znacznym stopniu proces adaptacji. Każdego dnia staramy się zapewnić dzieciom jak najwięcej atrakcji, a wspólny czas na świeżym powietrzu w tym jak najbardziej pomaga. Wrzesień obdarzył nas piękną i letnią pogodą, mimo że za oknem jesienna aura. Toteż 4 września odbyły się zajęcia w plenerze
z elementami sensoplastyki, któremu towarzyszy motto „Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko”. Takie zajęcia pozytywnie wpływają na emocje i dobre samopoczucie. 
            W naszej placówce odbyły się rozmaite dni tematyczne, które na dobre wpisały się
w kalendarz wydarzeń żłobkowych. 20 września „Dzień Kropki”, czyli czas na kropkowe zgadywanki i poszukiwanie okrągłych przedmiotów w naszym otoczeniu, 28 września „Dzień Jabłka”, w którym to dzieci miały okazję poznać różne odmiany jabłek, czy podczas zajęć kulinarnych- „Kuchcikowa”- samodzielnie wycisnąć sok z jabłek. „Dzień Chłopaka”, który przypada 30 września upłynął w wesołej i pełnej atrakcji atmosferze. Każdy chłopiec otrzymał ręcznie wykonane samoloty z niespodzianką oraz miał okazję wykonać pamiątkowe zdjęcie „Super Chłopaka”.        22 września zawitała do nas Pani Jesień. Kolorowa suknia, jesienny wianek i kosz z darami. Tego dnia wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki, a nasz wyjątkowy gość opowiedział wszystkim dzieciom, co dzieje się jesienią. Przed żłobkiem i na oknach pojawiła się piękna dekoracja- grzybki, zwierzęta leśne, czy jesienne kwiaty.
           
            Żłobek „Misiowy Zakątek” we Frydrychowicach bierze udział w projekcie edukacyjnym pt. „Witaminki” organizowanym przez czasopismo pt. „Bliżej Przedszkola”. Każdego miesiąca będziemy poznawać rozmaite warzywa. We wrześniu był to Pomidor Pafnucy. Z tej okazji obchodziliśmy „Dzień Pomidora”. Dzieci degustowały różnego rodzaju pomidory, zajadały się zupą pomidorową, a na koniec przygody otrzymały odznakę przyjaciela Pomidora Pafnucego. Następne spotkanie z Ogórkiem Olkiem. Już nie możemy się doczekać.    
            Dużym zainteresowaniem cieszy się akcja pt. „Książka w podróży” opartej na idei bookrossingu. W naszej żłobkowej biblioteczce każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Warto od najmłodszych lat kształtować w dzieciach zamiłowanie do książek. Dziękujemy za zaangażowanie.            
            Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony internetowej www.zlobekfrydrychowice.pl oraz śledzenia zdjęć i filmów na funpage’u na portalu społecznościowym Facebook.

 

Paulina Bartyzel

powrót do listy